З’явилося перше зображення серверного процесора intel sapphire rapids з пам’яттю hbm

34

Опубліковане на сторінках twitter зображення особливої версії процесора intel sapphire rapids привернуло увагу наших колег з сайту tom’s hardware, оскільки це перший випадок демонстрації компонування давно обговорюваної версії процесора з пам’яттю типу hbm – швидше за все, конкретно мова йде про мікросхеми покоління hbm2e.

джерело зображення: twitter, tom wassick

Іншою особливістю є конструктивне виконання bga, що передбачає монтаж процесора прямо на материнську плату, без посередництва процесорного роз’єму і можливості зняти його без застосування спеціального обладнання. По всій видимості, процесори sapphire rapids з вбудованою пам’яттю hbm2e будуть застосовуватися в спеціалізованих серверних системах з високою щільністю монтажу.

Джерело пояснює, що зображення було отримано з презентації, з якою представник intel повинен був виступати на одній з галузевих конференцій. Кожному чиплету з обчислювальними ядрами у такого процесора виділені по дві мікросхеми пам’яті hbm2e. Самі кристали чиплетів мають іншу форму, ніж у процесорів sapphire rapids без пам’яті даного типу на борту. Не виключено, що для цієї версії вони були розроблені спеціально.