Відео: crystal dynamics показала кадри з скасованої tomb raider: ascension — альтернативної перезавантаження 2013 року

30

25 жовтня серії tomb raider виповниться 25 років. З нагоди ювілею square enix і crystal dynamics вирішили поділитися раніше не публікувалися матеріалами, пов’язаними з франшизою. На офіційному youtube-каналі серії з’явилися відеоролики з демонстрацією tomb raider: ascension — скасованої гри, яка могла вийти замість tomb raider 2013 року.

Tomb raider: ascension (тут і нижче-кадри з відеороликів)

Tomb raider: ascension являла собою пригодницький екшен з елементами виживання і хоррору. За загальним настроєм вона швидше нагадувала tomb raider: the angel of darkness 2003 року: лара досліджувала похмурі локації і билася з монстрами, примарами і зомбі. Одна зі сцен натхненна shadow of the colossus: героїня скаче верхи на коні по відкритій місцевості, намагаючись відірватися від переслідує її величезного ворога. В іншому фрагменті вона використовує вогнемет.

Про існування tomb raider: ascension було відомо раніше. Вона згадувалася в цифровій книзі tomb raider-the final hours, а зображення і подробиці з’явилися в мережі ще в 2009 році завдяки одному з учасників фокус-тесту. Уривки геймплея зі свіжого ролика можна було знайти в відео на youtube від 2016 року, проте тепер вони доступні в більш високій якості.

Робота над tomb raider: ascension почалася в 2009 році, незабаром після релізу tomb raider: underworld. Серед джерел натхнення називалися resident evil і ico. Творці планували перенести події на величезний острів, повний привидів і монстрів, додати битви верхи і персонажа-дитини — наділену надприродними здібностями шестирічну дівчинку ідзумі (izumi), яку лара повинна була супроводжувати.

Витік 2009 року викликав неоднозначну реакцію шанувальників. До того ж користувачі, які випробували проект в рамках фокус-тестів, попередили crystal dynamics, що вона рухається в бік створення «найбільшої артхаусної гри, в яку ніхто не зіграє». Після цього студія взялася за іншу версію, яка перетворилася на tomb raider 2013 року.

У 2022 році square enix випустить tomb raider reloaded для мобільних пристроїв під управлінням ios і android. У січні crystal dynamics розповіла про намір об’єднати в майбутніх великих частинах хронологію своїх tomb raider з класичними іграми core design. Минулого місяця в профілі студії на linkedin було виявлено згадку нової повноцінної частини.

Остання на даний момент гра серії, shadow of the tomb raider, вийшла у вересні 2018 року на пк, playstation 4 і xbox one, а в березні цього обзавелася поліпшеннями для playstation 5, xbox series x і s. На цьому тижні комп’ютерна версія отримала патч, видалив захист denuvo і додав підтримку технології nvidia dlss новітньої версії.