Огляд demon slayer: kimetsu no yaiba — the hinokami chronicles — “видовищний файтинг з аніме”

29

Аніме-серіал “винищувач демонів” (або ж “клинок, розсікає демонів” в неофіційному, але більш звичному перекладі) виявився неймовірно популярним серед фанатів японської мультиплікації, а вийшов після цього повнометражний фільм “винищувач демонів: поїзд “нескінченний”” і зовсім побив кілька рекордів не тільки в японії, але і в російському прокаті. З огляду на це, було б дивно не випускати ігрову адаптацію. Тим більше, що сюжет аніме прямо напрошується на це. Так і сталося: 15 жовтня 2021 року відбувся реліз файтинга під довгою назвою demon slayer: kimetsu no yaiba — the hinokami chronicles, і в цьому огляді ми розповімо вам про те, що представляє з себе гра.

Сюжет гри починається не з самого початку. Перша місія присвячена частині тренування танджіро камодо, яка в аніме проходила лише в третій серії. Рішення вибрати в якості відправної точки саме цей момент виявилося правильним. По-перше, у нас з’являється можливість відразу ж ознайомитися з бойовою системою, не спостерігаючи за півгодинними катсценами. По-друге, це дуже символічно — коли вчиться головний герой, ми теж вивчаємо основні прийоми, доступні в грі.

Розповісти цілісну і опрацьовану історію в файтингах завжди непросто. Найчастіше, нам доводиться спостерігати за роликами, між якими відбуваються рандомні битви, а в серії guilty gear і зовсім сюжетні відео винесені в окремий розділ. У the hinokami chronicles розробникам в більшості випадках вдалося знайти відмінний баланс між катсценами, дослідженням світу і, власне, самими битвами.

Кожна глава пропонує певну локацію з аніме, по якій ми можемо переміщатися, знаходячи додаткові бонуси і борючись з ворогами. Подібно jrpg, противник може несподівано накинутися на вас, після чого місце дії переміщається на окреме поле бою. Однак це зовсім не дратує, оскільки таке відбувається зазвичай 2-3 рази за всю місію. Локації можуть мати якісь унікальні механіки, взяті з аніме, такі як телепортація в випадкові кімнати з арки з барабанами.

Не обійшлося і без босів, кожен з яких володіє власними особливостями. Розробникам вдалося непогано адаптувати здібності демонів в грі, додавши різноманітні механіки в кожну битву. Крім того, деякі сутички, які закінчувалися в аніме за секунди, тут перетворилися на повноцінні битви.

Щоб вся гра не складалася з суцільних відео, розробники вирішили включити в основний сюжет тільки найважливіші моменти, не псуючи логіку розповіді. Решту не прибрали, а винесли в окремі ролики зі статичними зображеннями з аніме. Переглянути їх можна за допомогою спеціальних фрагментів пам’яті, частина з яких розкидана по локаціях, а інша частина дається всім після завершення кожної глави. Щось подібне було і в серії naruto shippuden: ultimate ninja storm, але тут вони безпосередньо пов’язані з поточним сюжетом і на них не доведеться витрачати багато часу. До речі, деякі фрагменти виконані у вигляді гумористичних вставок, які показували в кінці серії аніме.

Розповідь в demon slayer: kimetsu no yaiba-the hinokami chronicles не можна назвати ідеальним, хоч воно і стало набагато краще, ніж в інших схожих іграх, тому у гравців, не знайомих з аніме-серіалом або мангою можуть виникнути проблеми з розумінням сюжету. Крім того, гра не дозволяє отримати ті ж самі емоції, як і при перегляді оригінального твору, так що якщо для вас важлива історія, то обов’язково подивіться аніме перед тим, як приступити до проходження.

Втім, навіть для фаната «клинка» знайдеться щось нове. Перш за все, це коментарі танджіро, якими супроводжуються окремі місії або ті ж вищезгадані фрагменти. Ви можете дізнатися, що він думав про ту чи іншу ситуацію і, можливо, поглянути на подію під іншим кутом. Більш того, в деяких моментах ми навіть можемо почути думки постійно мовчить незуко. Нічого нового це, звичайно, не розкриває, але бонус все одно приємний. Також є можливість просто поговорити з різними персонажами під час місій.

На щастя, сюжет гри не стали розбавляти абсолютно непотрібними і нелогічними битвами в дусі «о, привіт, давай воюємо для розминки», як це люблять робити творці файтингов. Всі битви взяті з основної історії аніме, за винятком вищезгаданих випадкових зустрічей. У шостий і сьомий главах і зовсім вам не доведеться ні з ким битися — тільки спостерігати за роликами, грати в міні-ігри і пересуватися по карті, збираючи бонуси і спілкуючись з npc. Втім, кожна глава включає в себе по одній необов’язковій місії, де ви просто битися з певним демоном.

Бойову систему в the hinokami chronicles зробили вельми казуальною, і зрозуміло чому. Все-таки гра розрахована в першу чергу для фанатом аніме, а заучувати складні комбінації не досвідченому геймеру буде не так просто. Тому якщо хочете хоча б невеликого челленджа, то намагайтеся проходити всі битви на оцінку s. Для цього необхідно застосовувати весь арсенал доступних прийомів і намагатися не отримувати шкоди. Благо, в грі є вельми зручна функція-можливість переграти абсолютно будь-який бій, навіть зі звичайним “мобом”, не перепроходя повністю місію. Це буде корисним в тому числі трофі-хантерам.

В бою по суті використовуються тільки дві кнопки: звичайна атака і скілл (посилена атака). Їх можна комбінувати для створення потужного ланцюжка ударів. Для того, щоб уникнути шкоди, необхідно застосувати ухилення або блок. Парирування дозволяє оглушити атакуючого ворога, але зробити його досить складно — особливо в онлайн-pvp, де присутня затримка. Мабуть, це єдина хардкорна механіка, що вимагає від гравця хорошої реакції.

Використання скілла витрачає спеціальну шкалу енергії, що заповнюється з часом (процес прискорюється при нерухомому стані). Також існує окрема шкала, яку при заповненні можна витратити на дві дії: суперпріем або буст, що підсилює атаки. Ви можете ризикнути і почекати, коли шкала заповниться двічі або навіть тричі, щоб суперприйом завдав більше шкоди. Всі дії виконуються одними і тими ж кнопками всіма персонажами, тому вам не доведеться витрачати багато часу на вивчення кожного.

У режимі versus, де є можливість битися проти реальної людини або бота, гравці вибирають відразу двох бійців, між якими можна перемикатися. Однак на відміну від багатьох інших файтингов, вони мають одну загальну планку здоров’я. Додатковий персонаж в основному потрібен для двох цілей: переривання комбо і нанесення шкоди. Обидві дії відбуваються однією кнопкою, в залежності від поточної ситуації. Якщо ви перебуваєте під шквалом ударів, то союзник врятує вас, а в інших випадках він буде допомагати вам в нанесенні удару. Зрозуміло, на це теж витрачається спеціальний ресурс.

На даний момент в грі 18 персонажів і ще 6 будуть додані в безкоштовних оновленнях. Не можна сказати, що це зовсім мало — в принципі, стандартний розмір стартового ростера. Але засмучує той факт, що 7 з них буквально є скінами. Як вам, наприклад, можливість зіграти за школяра танджіро або вчителя гію з тих самих гумористичних вставок в кінці серій аніме? у цій грі вони вважаються окремими персонажами, але при цьому ви не можете в одну команду, наприклад, звичайного танджіро і його альтернативну версію. У підсумку виходить, що по суті в the hinokami chronicles всього лише 11 оригінальних персонажів, а це вже не так багато.

Demon slayer: kimetsu no yaiba – the hinokami chronicles позбулася деяких болячок інших ігор по аніме, але не від усіх. Розповідь не найвдаліше, а геймплей може не сподобатися хардкорному фанату файтингов. Однак незважаючи на це, гра дійсно здатна подарувати позитивні емоції шанувальнику всесвіту «винищувача демонів». Проект радує симпатичною графікою і ефектними бойовими сценами, а також дозволяє пережити ті самі події і зіграти за знайомих персонажів.