Tesla буде оснащувати початкові комплектації електромобілів більш дешевими батареями

29

На квартальній звітній конференції ілон маск (elon musk) був відсутній відповідно до прийнятого ним раніше рішення, що дещо знизило емоційний градус заходу. Зате в презентації до квартального звіту компанія мимохідь заявила, що переведе на використання lfp-акумуляторів всі базові версії електромобілів на всіх регіональних ринках.

джерело зображення: tesla

Раніше tesla оснащувала акумуляторними батареями на основі фосфату заліза початкові комплектації model 3 і model y, що поставляються з підприємства в шанхаї – не тільки на внутрішній ринок кнр, але і в європу. Батареями типу lfp її постачає компанія catl, яка контролює третину світового ринку акумуляторів. По всій видимості, тепер tesla буде оснащувати такими осередками і електромобілі, що випускаються в сша, а пізніше до них приєднається і берлінський майданчик.

Так звані lfp-батареї характеризуються меншою щільністю зберігання заряду, що збільшує масу електромобіля в тих випадках, коли потрібно забезпечити еквівалентний нікелевої версії запас ходу. З іншого боку, вони дешевші у виробництві та безпечніші з точки зору займання та подальшої переробки. Знову ж таки, lfp-батареї гірше зберігають заряд при негативних температурах, тому жителі країн з холодним кліматом будуть змушені дивитися в бік більш дорогих комплектацій tesla, які як і раніше будуть оснащуватися батареями з вмістом нікелю, кобальту і алюмінію. Розширення використання lfp-батарей явно спрямоване на зниження витрат компанії, хоча перший час їх доведеться возити в сша і європу з китаю.