Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

552

Привіт, любителі програм та комп’ютерного заліза. Сучасні тенденції диктують нам нові умови зберігання інформації. В більшості випадків вже недостатньо сотні гігабайт для накопичилися відео або фото. Та й 3D ігри останніх років після встановлення займають десятки «гигов». А що вже говорити про відтворення відео формату ультрависокої роздільної здатності 4K, для якого потрібен якісний HDD / SSD з підвищеною швидкістю читання. Якщо розумієте, що пора міняти «залізо», то розповім, доакий жорсткий диск краще купити для комп’ютера.

 • Збільшуємо місце на диску завдяки SWAP файлу
 • Огляд і можливості німецького антивіруса Avira
 • Огляд нових можливостей в утиліті ImgBurn
 • Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

Колись мій накопичувач на 500 Гб здавався мені безмежним, поки не з’явилися діти. Відразу ж перетворився в медіа-бібліотеку з тисячами фото і незліченною кількістю HD відео. Зрозуміло, вільне місце почало швидко закінчуватися.

На даний момент рекомендую відштовхуватися від обсягу в 2 терабайти, не менше. Але розмір не є головним показником у більшості випадків. Для геймерів куди більш важливим буде розмір кеша і швидкість читання / запису.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Різновиди накопичувачів
  • 3TB Toshiba PA4293E-1HN0 DT Series
  • Seagate 3TB Barracuda 7200.12
  • Seagate 16TB Business Storage 4 Bay NAS Solution
  • Seagate Archive Nearline 8TB HDD
  • Seagate Solid State Hybrid Drive
  • HGST Travelstar
  • Samsung M9T
  • Seagate 1TB SSHD

Різновиди накопичувачів

На момент написання статті (червень 2016 року) існує три типи дисків:

 • SSD – твердотільний, без механічних складових, з максимальною швидкістю обробки даних. Але і вартість таких компонентів немаленька.
 • HDD – найпоширеніший (поки що) спосіб зберігання інформації. Коштує відносно недорого і ще здатний справлятися з покладеними завданнями (відмінно підходить для ігор, фільмів, програм і т. д.)
 • SSHD – гібриди, які поєднують у собі дві попередні різновиди.

Як Ви розумієте, назвати кращий пристрій з усіх існуючих моделей не так-то просто. Тому, я вирішив виділити кілька номінацій, відштовхуючись від цілей і завдань, покладених на носій.

3TB Toshiba PA4293E-1HN0 DT Series

Найкраще поєднання «ціна + якість»

Хочете придбати модель з великим обсягом пам’яті за невеликі гроші? Значить цей пристрій японського бренду стане оптимальним рішенням. Будьте впевнені, то аналогів з такою вартістю Ви навряд чи знайдете.

Якщо Вам потрібен тихий диск з середньою продуктивністю (5700 об / хв) і пристойним запасом» кеша – 32 Мб, то Вам варто звернути увагу на даний HDD. І нехай Вас не бентежить той факт, що Toshiba не настільки популярний бренд в цій сфері. На якості це ніяк не відбивається.

Seagate 3TB Barracuda 7200.12

Краще співвідношення «продуктивність + ціна»

Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

Перед Вами дуже ласий шматочок, який крім 3 терабайтів пам’яті може порадувати як високою швидкістю обертання (7200), так і 64 мегабайтами кеша. Пристрій складається з трьох пластин, якщо це для Вас критично важливо.

Для підвищення ефективності використовуються фірмові технології:

 • OptiCache
 • SmartAlign
 • Acutrac
 • DiscWizard

Не буду вдаватися в опис кожної з них. Просто зазначу, що вони істотно збільшують продуктивність накопичувача. Рекомендується використовувати пристрій в звичайному робочому режимі, тобто, не цілодобово. Це пов’язано зі споживанням енергії і зростанням температури при тривалій експлуатації.

Seagate 16TB Business Storage 4 Bay NAS Solution

Краще мережеве сховище

Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

Чим привабливо це рішення? В першу чергу, ціною. На момент написання статті (літо 2016 року), його вартість не перевищувала 27 тисяч рублів. Але найголовніше те, що Ви отримуєте готовий NAS з чотирма накопичувачами (по 4 Тб кожен) і можливістю підключення. Багато користувачі купують дану модель тільки для дисків, які запросто можна витягти з боксу. Перевага компонентів складається в можливості витримувати цілодобові навантаження. Непоганий варіант для сервера або ж системи спостереження.

Seagate Archive Nearline 8TB HDD

Максимальний об’єм

Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

Найчастіше, подібні «розміри» зустрічаються лише в мережевих сховищах. Але ця модель ламає всі стереотипи. Потрібен HDD на вісім терабайт? Сміливо купуйте цей і ні про що не пошкодуєте. Може виникнути питання: а як вдалося «втиснути» стільки пам’яті в 3,5 дюйма? Компанія Seagate не розкриває всіх деталей і секретів, то подібне вдалося реалізувати на практиці, завдяки технології SMR. За цей «мега» диск доведеться викласти близько 550 доларів, що досить чимало. Але в розрахунку на 1 Тб виходить не так вже і багато. А ще виробник дає гарантію три роки. Круто!

Seagate Solid State Hybrid Drive

Кращий гібридний жорсткий диск для комп’ютера

Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

Іноді гібрид здатний забезпечити відчутний приріст ефективності. В даному випадку, Ви отримуєте 4 терабайта HDD + 8 терабайт flash. Механічна частина обертається зі швидкістю 7200 об / хв, 64 мегабайта кеш-пам’яті позитивно позначиться на продуктивності. Незважаючи на вищезазначені характеристики, компанія-виробник запевняє, що дана модель працює в кілька разів швидше аналогів.

HGST Travelstar

Ось який жорсткий диск краще для ноутбука

Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

Якщо хочете встановити в лептоп новий накопичувач, то кращого варіанту Вам не знайти. І нехай обсяг не можна назвати великим (1 Тб), але цього цілком достатньо для переносного ПК.

Samsung M9T

Кращий обсяг для ноутбука або ігрової консолі Sony

Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

На даний момент, рішення є найоптимальнішим на ринку, хоча конкуренти корейського бренду вже анонсували свої аналоги. Незважаючи на низькі обороти (5400), тести показали, що модель працює не гірше різновидів зі швидкістю 7200 об / хв. Всього за 100 доларів ви отримуєте 2 Тб пам’яті і два роки гарантії від виробника.

 • Online TV Player скачати безкоштовно для всіх каналів
 • Нормальна температура процесора в робочому стані
 • Як перевірити текст на помилки в Word 2010
 • Як перевірити і виправити помилки жорсткого диска
 • Прискорюємо систему з ReadyBoost

Seagate 1TB SSHD

Кращий SSD диск для ноутбука

Який жорсткий диск HDD краще купити для компютера

Варто відзначити, що це гібридний накопичувач, який крім 1 Тб HDD має ще і 8 Гб пам’яті NAND флеш. На останню можна встановити систему, хоча для тієї ж Windows 10 цього обсягу буде замало. Вартість пристрою не перевищує 70 доларів.

Впевнений, що кожен з Вас вибрав для себе оптимальний варіант із запропонованого переліку і розумієте, доакий жорсткий диск краще купити для комп’ютера. Але якщо Ви можете запропонувати більш цікаві рішення в тій або іншій «номінації», будь ласка, напишіть про це в коментарях.

З повагою, Віктор