Космічні фрегати, чарівний стімпанк і 333 пінга за спиною-огляд elyon global

32

ух ти, глобальний реліз однієї з популярних mmorpg в кореї. Можливо, це саме те, що нам зараз потрібно, потрібно спробувати. Так, в сенсі я з снд і не можу спробувати гру?

Так-так, можливо, це перше, що подумає гравець, коли спробує пограти в elyon в перший раз. Розробники обіцяють реліз гри і в снд, нехай поки і без конкретного видавця, а тому спробувати elyon просто так не вийде. Особливо-ще й через те, що вже вчора система почала закривати доступ в гру для гравців з ip з снд. Vpn допомагає, однак це сумнівна напівзаходи, адже ви самі прекрасно собі уявляєте пінг, який отримаєте на сервері.

До речі, якщо ви ще не знайомі з цією грою: elyon — це гра від творців tera і pubg, де ви можете за мімімішних плюшевих звірків приносити хаос і влаштовувати добро на стороні однієї з двох фракцій. Гра вже рік як релізнулась в кореї, а 20 жовтня був реліз глобальної версії гри. І говорити я буду саме про глобальному релізі, його особливості та проблеми.

Що ж, це була вся передмова, якою я хотів поділитися. Чесно кажучи-потрапити в гру було набагато важче, ніж просто грати в неї, якщо не говорити про деякі особливості інтерфейсу та інші проблеми, про які я розповім далі. Якщо коротко-гра чудова, 10 з 10, проте є підступ, і далеко не один.

Бойова система на кінчиках пальців і ностальгія за wildstar

Пам’ятайте стару mmorpg wildstar від carbine studios і ncsoft, яка аналогічним чином випускалася в європейському регіоні, стабільно хейтила гравців з снд і була одним з найбільш недооцінених проектів? якщо коротко, то elyon на 90% копіює бойову систему з wildstar. У ній є все, що ми вже могли бачити — псевдонон-таргет, калюжі від аое на землі, підсвічування атак монстрів і барвисті (але без перебору) візуальні ефекти. У перший раз, коли я зайшов в гру і спробував здібності, я ніби опинився в 2015 році, коли wildstar був ще популярна і гравців було дуже багато на серверах.

Але, на щастя, таке копіювання або запозичення бойової системи грає тільки на руку грі. Бойова система дуже динамічна, класи відрізняються різноманітними здібностями, а система талантів непогано її доповнює, дозволяючи створювати найрізноманітніші комбінації здібностей. А про всяк випадок-розробники навіть викотили зведену статистику по популярності здібностей і талантів в білдах, так що можна легко вибирати найкращі та ефективні варіанти.

До речі про таланти – lost ark ще пам’ятаєте? так, я знаю, що гра ще жива і непогано себе почуває, хоча і стан далеко не ідеальний. Однак гравців вистачає, та й контенту теж, я частенько залітаю заради непоганого pvp на аренах. І в lost ark є досить непогана система талантів, де кожна здатність має три тири талантів по три таланти в кожному. В elyon реалізована приблизно схожа система талантів, нехай їх і менше-кожна здатність має 4 таланти на вибір, кожен з яких відрізняється ефективністю і вартістю.

Перші два таланти відкриваються просто так (звичайною і незвичайною рідкістю), проте предмети для відкриття інших талантів (рідкісного і епічного якості) доведеться добувати різними шляхами. Рідкісні можна купити у торговця в місті, епічні – отримати по квестах, в якості дропа з мобів і босів, а також просто купити на аукціоні у тих, хто їх вже вибив. Ця частина шалено проста, але ви б бачили, наскільки таланти можуть покращувати і змінювати здібності.

Мило, рвані краї об’єктів і револьверні бомби

Чесно кажучи — графіка не сильно вражає. На ринку вже є black desert online, astellia і багато інших mmorpg, які не поступаються по графіку, а подекуди навіть перевершують. До того ж в elyon є місця, де графіка виглядає дуже погано — і це задники. Задній план виглядає як мильне щось, в якому ви не змогли б розібрати навіть мінас-тіріт, якби його додали в гру близько якої-небудь гори.

Тут же варто сказати і про інше графічному аспекті-візуальному стилі. Всі ми знаємо, наскільки складно створювати нову mmorpg в 2021 році: занадто багато ігор, в плані стилю всі різні, а створити щось унікальне дуже хочеться. Але космічні кораблі у вигляді вітрильників?

Поки грав в elyon, буквально не міг позбутися відчуття, що граю в archeage або аллоди онлайн. А це не зовсім комплімент — якщо людина захоче пограти в аллоди, то він піде в аллоди. Схожість з іншими іграми вже точно не дає elyon зайві позитивні бали.

Коротко про сюжет і лорі гри

Сюжет — це одна з тих складових, на які часто звертають менше уваги в mmorpg. Адже основний сенс таких ігор далеко не в цікавому сюжеті, відмінних квестах і барвистих історіях, а в працюючому pvp, цікавих данжах і складних рейдах. Квести можуть відмінно доповнити світ, дозволити вам написати унікальну історію для свого персонажа (якщо в грі є вибори, звичайно ж) або просто розважитися. Але в elyon з квестами все настільки “неоднозначно”, що той мем з 2014 року просто відпочиває.

Квести в грі, вони як би є, і одночасно їх як би немає. З одного боку – у вас є основна сюжетна лінія і сайд-квести, а з іншого боку всі сайд-квести являють собою або вбивство мобів, або риболовлю, або збір.

А що до сюжетної лінії — то це справжній копіпаст, який ви бачили раніше десятки, а то й сотні разів. Можемо навіть порахувати – у нас дві фракції і головний герой, який може вибрати будь-яку з цих фракцій і допомагати їй у боротьбі за ресурси, і у нас виходить: world of warcraft, aion, star wars: the old republic, the elder scrolls online і ще купа великих і нішевих проектів. Тому, якщо ви хотіли цікавий, захоплюючий і захоплюючий сюжет — цього в elyon точно немає.

Сервера і мережа — в 2021 році без стабільної роботи

Взагалі, гра не настільки погана, наскільки це може здаватися на перший погляд: приємна бойова система, не така складна прокачування, нехай вона і трохи нудна. А також середня графіка і не така велика кількість доната, як для безкоштовної гри (принаймні — до виходу снд-версії, а там ми вже подивимося). Але у гри стабільно величезні проблеми в плані технічної частини. Як і new world, elyon встигла пройти через стадію бета-тесту і унікальний (як для себе) реліз в кореї кількома роками раніше. Однак при всіх цих етапах, гра страждає від жахливого мережевого з’єднання.

Багато хто може вигукнути- “мати проблеми з серверами нормально, адже зараз тільки реліз, а потім виправлять”. Але я скажу-ні і ще тисячу разів ні.

Гра мала аналогічні проблеми на бета-тестуванні-пінг частенько відлітає за 500, викликаючи різкі обриви анімацій і руху персонажів, ви частенько можете зустріти повне зависання гри секунд на 30. А з найпомітнішого-будь-яка прогрузка локацій, перехід між ними або просто логін в гру супроводжуються очікуванням в 10-15 хвилин, і це далеко не через черги в гру.

Незважаючи на наявність шести класів (на момент написання огляду), гра непогано страждає від балансу в pvp. Всі три класи ближнього бою можуть стати вас так довго, наскільки вони самі цього захочуть і поки скіли не підуть у відкат. А загальний ттк в pvp настільки швидкий, що одна комбінація може знести практично все ваше хп.

Повірте — дуже неприємно, коли граючи на ганнері, ви зустрічаєте якогось ассасина і він вбиває вас перш, ніж ви виходите з другого стану. Шанси? які шанси?

Загальні враження про гру

Фух, наговорив (написав) тут багато різного, встиг прокачати свого персонажа до 40 рівня, впорався з проблемами vpn і провів кілька дивних матчів в pvp, де всі персонажі смикалися в конвульсіях від мережевих проблем, що ж я забув ще зробити?

Точно, написати загальний підсумок цієї пригоди в elyon global. За 30 + годин практично нон-стоп гри, пробу всіх активностей, які доступні до 40 рівня включно і створення всіх класів, я можу сказати, що elyon global — це та сама корейська версія гри, яку ви все прекрасно знаєте (а значить і копія tera, на яку накрутили механіки багатьох інших ігор), але яка має просто нереальні проблеми з серверами, які ще намагаються зафіксувати.

плюси гри:

+ добротна система здібностей і талантів, яка дозволяє гнучко налаштовувати білди;+ непоганий візуальний стиль, який не сильно нервує своєю мультяшністю;+ дійсно складні боси і пачки мобів, які можуть знищити тебе за секунду,

мінуси гри:

– жахливий мережевий код, через який ваш персонаж постійно смикається в конвульсіях; – слабкий баланс в pvp, де весь бій вирішується першим станом;- хоча візуальний стиль і приємний, графічно гра має багато рваних анімацій, відсутність міміки обличчя як такої і низькополігональні текстури на всьому без винятків; – нудний сюжет гри і загальний лор всесвіту, який не дає тобі можливість перейнятися в гру, залишаючи її на рівні”я просто прийшов бити і лутати лут, і лут я вже залутав”

Сама ж гра буквально типовий середнячок-звичайна (для корейських ігор) графіка зі звичайним редактором персонажа, звичайний (і нудний) сюжет, який існує виключно для галочки, звичайні квести з серії “прийди, піди, подай і більше не заважай”. На загальному тлі виділяється тільки відкрите pvp, якого нам так не вистачає в недавній new world, і приємна бойова система з можливістю гнучкого налаштування білдів.

Ах так, і наостанок! грати чи не грати-рішення буде абсолютно ваше, але я б як мінімум рекомендував почекати до релізу снд-варіанту, де не доведеться шаманити з vpn, адже навіть не всі vpn підтримують настільки шедевральний продукт. Якщо вже й пробувати гру, то вже точно в максимально “ідеальному” стані.