«Матері» гейминдустрии. 6 відомих жінок-розробників

397

Так склалося, що відомих розробників ігор в ігровій індустрії набагато менше, ніж розробників. Проте часи, коли ігри робилися суто чоловіками для чоловіків давно залишилися в 80-х, і сьогодні нікого вже не здивуєш «гейм-дівами». Ми вже розповідали вам про «, і пора розповісти про її «матерів». Ми закінчуємо нашу серію матеріалів «Жінки і гри» і представляємо ТОП «Відомі жінки розробники».

1. Керол Шоу

Хто вона: перша дівчина геймдизайнер

Творча здатність: увірватися в Atari і почати робити ігри

Заслуга: Ще з дитинства Керол не залучали стереотипні заняття для дівчаток. Вона не грала в ляльки, а замість цього проводила весь час за залізницею свого брата, і намагалася розібратися в радиодеталях його інших іграшок. Комп’ютерами вона зацікавилася у старшій школі, коли зрозуміла, що на них можна грати в текстові квести. З математикою у неї все було в порядку, тому після школи Керол пішла в Каліфорнійський університет Берклі, вивчати електротехніку та комп’ютерні науки.

Свою кар’єру вона розпочала в Atari, директор компанії Рей Кассар хотів доручити їй підбирати дизайн для кардтриджей, однак вона стала геймдизайнеркой. Керол працювала над іграми для Atari VCS[Atari 2600] і написала 3-D Tic-Tac-Toe (1978), Video Checkers (1980) і Super Breakou разом з Ніком Тернером. У 1980 р. вона пішла у Activision де зробила River Raid [1982].

2. Джейн Макгонігел

6 известных женщин-разработчиков

Хто вона: авторка SuperBetter

Творча здатність: пропагувати геймінг, як суспільну користь

Заслуга: Вона почала свою кар’єру з того, що займалася створенням ігор в альтернативній реальності [ ARG]. В 2009 році вона отримала струс мозку. Кожен день її мучили страшні головні болі і вона думала про те, щоб покінчити з собою. Щоб хоч якось відволіктися вона просила своїх друзів постійно дзвонити їй і давати свого роду квести: вимити вікно, сходити в магазин і т. д. Так до неї в голову прийшла ідея створення гри SuperBetter, яка базується на тому, щоб жити щасливо і досягати своїх цілей. Це допомогло їй позбутися від болю. Сьогодні Джейн написала книгу про користь відеоігор і проводить на цю тему лекції.

3. Джейд Рэймод

6 известных женщин-разработчиков

Хто вона: продюсер Assassin’s Creed, віце-президент Google і глава Google Stadia

Творча здатність: злетіти на Олімп індустрії, попрацювавши на багатьох її колосів

Заслуга: Будучи школяркою, вона підробляла в лікарні, оголошуючи через гучномовець про складних ситуаціях. Одного разу вона провела ціле літо граючи в ігри, і зрозуміла, що хоче їх створювати і після школи пішла вивчати комп’ютерні технології в університет МаГила. Після навчання влаштувалася працювати програмістом в Sony. Вона згадує, що тоді встигала працювати по 10 годин на день грати в Everquest. Після, вона працювала в ЕА як продюсер The Sims Online, а потім повернулася в рідне Монреаль і влаштувалася в Ubisoft. Там вона була продюсером перших трьох ігор серії Assassin’s Creed і Watch Dogs. Пізніше її призначили головою відділення Ubisoft Toronto. Сьогодні Нефрит є віце-президентом Google і главою ігровий студії Google – Stadia Games and Entertainment.

4. Кім Свіфт

6 известных женщин-разработчиков

Хто вона: авторка Portal

Творча здатність: бути в Valve місцевої Алекс Венс

Заслуга: вона почала свою кар’єру гейм-конструктора в DigiPen Institute of Technology. Там вона створила зі своїм другом гру про портали під назвою Narbacular Drop. Гра була розміщена на одній з платформ Валв. Її помітив Гейб Ньюэл і особисто запропонував Кім попрацювати над грою пов’язаної з порталами. Так вона придумала дилогію Portal і також попрацювала над двома частинами Left 4 Dead.

У 2009 Кім пішла з Валв і долучилася до Airtight Games. Там, у співпраці з Square Enix , вона очолила команду, яка розробила Quantum Conundrum. З 2017 року пішла в ЕА, де трудилася над Star Wars Battlefront 2.

5. Ребекка Хайнеман

6 известных женщин-разработчиков

Хто вона: хрещена мати класичних RPG від Interplay

Творча здатність працювати в маленьких студіях і пиляти годноту

Заслуга: Вона, як і Керол Шоу, ветеран індустрії. Почала кар’єру у 80-х і працювала програмістом разом Брайном Фарго, створюючи такі ігри як Wasteland, The bard’s Tale, Out of This World. Пізніше була дизайнером для The bard’s Tale III: Thief of Fate, Dragon Wars, Tass Times in Tonetown, Borrowed Time, Mindshadow. Коли Interplay розрослася, вона пішла, щоб влаштуватися в маленьку студію.

У 1999 стала співзасновником Contraband Entertainment, яка зробила Myth III: The Wolf Age і Activision Anthology. Встигла попрацювати консультантом і старшим інженером для ЕА, Ubisoft, Amazon, Microsoft і Sony. У 2013 заснував нову компанію Olde Sküül.

6. Емі Ханнинг

6 известных женщин-разработчиков

Хто вона: провідний сценарист серії Uncharted в Naughty Dog

Творча здатність: ганяти Натана Дрейка по всьому світу у пошуках пригод

Заслуга: Почала працювати у 80-тих художником в EA і Atari. Пізніше зайняла посаду режисера, продюсера і головного сценариста при створенні Legacy of Kain для Eidos Interactive. Справжній бум її творчості був пов’язаний з серією Uncharted. Вона була креативним директором і провідним сценаристом перших трьох ігор. У 2014 пішла з Naughty Dog під час роботи над четвертою частиною. Зараз Емі відкрила свою студію і займається іграми для VR.

Це були найкращі жінки розробники відеоігор. На їх прикладі ми бачимо, що геймдев давно вже не чоловіче заняття.

Закінчуючи нашу серію березневих матеріалів «Жінки та ігри», сподіваємося, що ви більше дізналися про жінок і жіночих персонажів в індустрії. Читайте наші минулі матеріали серії «».