Наркотріп, кігті Росомахи і Лабіринт безумця – Вирізаний контент Vampire: The Masquerade – Bloodlines

438

Нещодавно культової RPG нульових Vampire: The Masquerade – Bloodlines. На жаль, він вийде не скоро. Щоб скоротати очікування ми вирішили згадати вирізаний контент Vampire: The Masquerade – Bloodlines, який був відновлений фанатами.

У всьому винні Valve [насправді немає]

Зазвичай, обговорюючи вирізаний контент з тієї чи іншої гри, ми говоримо про речі, які не потрапили в гру. Сьогодні трохи інший формат, і ми поговоримо про контете, який був вирізаний, але тепер відновлений.

Справа в тому, що в 2004 між видавцем гри Activision і розробником Troika Games стався конфлікт, за якого Vampire: The Masquerade вийшла незавершеною, і причиною тому Half Life 2. Vampire теж працювала на движку Source, тому в грі Valve видавець бачив основного конкурента і вимагав, щоб розробник випустив гру на шість місяців раніше терміну [за планом її реліз був запланований на 2005]. Їй потрібно набагато більше часу для опрацювання і така вимога означало крах проекту.

За контрактом, укладеним з Valve для використання движка, гра не могла вийти раніше, ніж сиквел Half Life або навіть раніше анонсована. У підсумку за примхою видавця, який ні в яку не хотів випускати гру пізніше, вона вийшла в той же день, що і Half Life 2. У грі відсутня частина контенту, і були баги.

2004 в цілому був дуже насиченим на ігри, які сьогодні мають статус культових [Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Halo 2, GTA San Andreass], тому Vampire: The Masquerade не змогла витримати конкуренцію і виявилася фінансово провальною, а сама студія через рік закрилася.

По суті, розробники зробили диво і незважаючи на стислі терміни все ж таки випустили відмінну гру, але обрізану, а через закриття не змогли попрацювати над патчем. Цю ініціативу взяли на себе фанати, і повернули в гру майже весь вирізаний контент. Тому, ми будемо говорити сьогодні, скоріше про її «режисерську версію». І можливо, свого часу ви грали в оригінальну версію гри, де все, що ми перерахуємо – не було.

Клани і їх здібності

Трошки контексту для загальної картини. На вибір нам дається 7 класів персонажів [тут вони називаються клани і нам представлені не всі], кожен з яких володіє своїми вампірської здібностями, що будуть впливати на геймплей і ранню прокачування. Істотних відмінностей у грі між кланами немає, крім двох винятків. Клан Малкавиан має божевіллям, і з-за цього всі відповіді в діалогах перетворюються в марення шизофреніка [в хорошому сенсі]. Носферату ж прокляті вампірським потворністю, і їм не з’являється на людях, з цієї причини гравцям доводиться пересуватися по каналізації. Зате вони дуже сильні.

У вампірів є закон – Маскарад, який диктує, як використовувати сили і забороняє показувати своє єство людям або вбивати їх [якщо, звичайно, на вас не напали]. Якщо регулярно вбивати невинних або висмоктувати насухо їх кров, у вас пропаде «людяність», і ви не зможете контролювати своє вампірське початок, втративши контроль над персонажем. Решту будемо розглядати по ходу.

Бастер меч катана і кігті – зброя

Крім кланових вампірських умінь, нам дають і зброю. Деякі цікаві екземпляри були вирізані.

  • В першу чергу, фанати повернули Меч Шерифа, що зовні нагадує Бастер меч з Final Fantasy 7. Це зброя Шерифа – помічника верховного вампіра ЛяКруа, з яким нам доведеться битися майже у всіх кінцівках.

Сам по собі Шериф є Наглопером, членом клану Цимисхи. У грі є дві фракції Камалирия, що підтримують Маскарад, і Шабаш, відкидаючи його. Цимисхи, підтримують Шабаш. У будь-якому разі, приємно забирати потужне зброю переможеного ворога.

  • Клинок Сін-Гунто – це зброя використовувалося в Японії в мирний час. У грі ж клинок представлений як масовий варіант катани.

  • Кігті – позбавили нас можливості відчути себе Росомахою. Ні, у грі не було адамантиевого скелета, а лише китайські бойові кігті для ближнього бою. У реальності вони використовувалися лише для роззброєння, але в грі ми можемо стати справжнім Логаном, коли одягаємо їм.
  • Подих дракона – з первісної версії гри вирізали двуствольный дробовик Дихання дракона, що стріляє фосфорними зарядами, який досить ефективно знищує як вампірів, так і людей.

  • Вогненний арбалет – на відміну від звичайного арбалета цей завдає ще й додатковий шкоди вогнем, що робить його відмінним зброєю проти Шабашу.
  • Снайперська гвинтівка М24 – останні вирізане зброю з Vampire: The Masquerade– це снайперська гвинтівка, вбиває на повал абсолютно всіх.

Ех, підемо до бібліотеки, екзорцизм повивчаємо – локації

Публічна бібліотека Лос-Анджелеса. У майбутніх інтерв’ю, розробники говорили, що на момент виходу ця локація не перебувала навіть на альфа версії, тому її і прибрали. Вона повинна була стати більш похмурою версією реально існуючого будинку, у якому нам довелося б виконати квест «Ніч у бібліотеці». За його сюжетом, потрібно перервати ритуал Шабашу, а також перемогти боса. Квест «Ніч у бібліотеці» включав не тільки саму бібліотеку, але і дві печери, а також безліч відсилань до міфології і всесвіту Vampire: The Masquerade.

Грунтуючись на спогадах розробника, модеры відновили цю локацію самої першої, але з тією зміною, що прибрали звідти боса.

Лабіринти Млковиан. За сюжетом ми опинимося в особняку вампіра Граута, який уособлює все безумство Малковиан. Спочатку розробники планували додати туди лабіринт з дверей і коридорів, де Граут відчував своїх підлеглих. Характерною його частиною була блакитна кімната з діркою в стелі, з якої виходить сонячне світло. Там можна було відчути, що відчуває вампір на світлі.

Зріз в каналізації. Коли розробники створили каналізацію, то зрозуміли, що вона вийшла аж надто великий. Вони захотіли зробити в ній зріз, щоб геймери, які грають за носферату могли переміщатися швидше, але не встигли. Так і страждали ці люди, поки модеры не відновили зріз по одному тільки скріншоту його початкової версії.

Крім того, був відновлений атріум готелю Hallowbrook, який також не встигли вставити в гру.

Чувак, принеси мені морфій – квести

Що ж, перейдемо до самого небезпечного – спойлерам, адже попереду вирізані квести Vampire: The Masquerade – Bloodlines

«Наркотріп». Разговорив торговця ломбарду він може видати нам квест, в якому нам потрібно вкрасти наркотики з лікарні для наркотрипа, або для продажу – це вже йому вирішувати.

«Ніч у бібліотеці». Після кінця першого акту гри ми зустрінемо персонажа Бекета – трьохсотлітнього вампіра спостерігача, що вивчає темний світ. Саме він відправить нас в бібліотеку Лос-Анджелеса, щоб ми знайшли його втраченого одного. Після цього ми зіткнемося з босом з клану Ласумбра, за який, на жаль, нам теж не дають пограти.

В цілому, в гру додали різні варіанти проходження, які допомагають відігравати роль. Так, ви можете пройти гру як пацифіст або просто пропустити частина квесту.

Танцюючий перевертень – кінцівки

Кінцівка за Шабаш. В оригінальній версії гри 2004 року не було можливості приєднатися до Шабашу, проти якої ми боремося. Це стає можливим після появи одного з Цимисхе Андрія. Для цього при першій зустрічі з ним, гравець повинен мати низький показник людяності, при другій – не погрожувати. Після цього у нас буде можливість в кінці долучитися до Шабашу, і викинути саркофаг в море.

Кінцівка з танцюючим перевертнем. Не одні Konami майстра жартівливих кінцівок. В Vampire: The Masquerade є кінцівка, в якій в місті з’явиться величезний перевертень, який почне танцювати. Для цього вам потрібно багато раз відкрити двері[саме відкрити], в готелі Lacky Star на другому поверсі, після чого пройти гру за себе або анархов, і у фінальному розмові з князем з’явиться варіант з перевертнем.

Ось, що не потрапило в Vampire: The Masquerade – Bloodlines, але все ж було відновлено модерами. Вони змогли виправити баги, повернути різні маленькі деталі, і тепер ми можемо пройти гру повноцінно, такою, якою її хотіли бачити розробники. До речі, вони навіть зв’язалися з композитором гри, і він допоміг повернути в гру ще 20 вирізаних композицій.