Новий 14-ядерний core i9-12900hk обійшов найшвидший процесор apple в тесті geekbench

30

Вихід нового процесора apple m1 в 2020 році не став повною несподіванкою для ринку. І справа навіть не в витоках, адже експерти знали про розробки чіпа силами інженерів яблучної компанії давно. Багато довго не могли повірити, що apple не просто вдасться випустити хороший продукт, а голосно увійти на ринок напівпровідників, відкривши двері ногою. Ніхто не сказав, що процесор m1 виявився ідеальний, але оплески фанатів і обурення ненависників він компанії забезпечив. Оскільки комп’ютери apple займають невелику нішу, то реально потіснити intel і amd новий камінь поки не в змозі, але ніхто не знає справжніх планів тіма кука.

M1 max підняв продуктивність на новий рівень. Ми вже писали про те, що він здатний змагатися з ігровою приставкою playstation 5 по продуктивності, має неймовірну пропускну здатність пам’яті на рівні 400 гб/с і майже дотягнувся до мобільного графічного чіпа geforce rtx 3080. Потрібно враховувати, що apple має доступ до найсучаснішого 5-нм техпроцесу, в той час як amd нудиться на семи нанометрах. Врахуйте, що перед нами вже друге покоління на 5-нм техпроцесі, ну а ryzen 7000-ї серії на аналогічних технологічних нормах з’явиться тільки через рік. Intel тільки 4 листопада переходить з 14 нанометрів на 10, тому теж довго нічого не могла протиставити энегоэффективному процесору.

Як виявилося, не все так погано. Якщо у червоних на початку наступного року очікується вихід гібридних процесорів, то сині планують кинути виклик apple вже в самий найближчий час. Вище і нижче можна вивчити результати тестування нового мобільного флагмана core i9-12900hk. Це 14-ядерний камінь, що включає 8 швидких ядер і 6 повільних. Перші так само підтримують багатопотокові навантаження, що дає в сумі 20 потоків. Так ось, в geekbench представник alder lake обходить m1 max як в одноядерних, так і в багатоядерних тестах. Різниця невелика, але в подібних справах важливіше не те, наскільки один процесор швидше іншого, а сам факт. В даному випадку особливий інтерес викликають досягнення нового каменю в багатоядерних завданнях. Так, при прямому порівнянні з поточним флагманом core i9-11980hk, core i9-12900hk показав 45% зростання.

І вже зовсім сумно виглядають показники найшвидшого мобільного чіпа ryzen 9 5980hx. Як ми вже говорили, amd виправить становище в наступному поколінні, а поки intel довела, що здатна випускати найшвидші процесори на планеті. І тепер це вірно як для настільного, так і мобільного сектора. З чим ми фанатів цієї компанії і вітаємо.