Цього року facebook витратить $10 млрд на створення «метавселенной»

20

Тільки в поточному році компанія facebook має намір витратити 10 мільярдів доларів на програмні vr – і ar-технології, а також розробку відповідного апаратного забезпечення. В ході виступу перед інвесторами глава компанії марк цукерберг (mark zuckerberg) пообіцяв цілеспрямовано нарощувати інвестиції в цій сфері, але попередив, що швидкої віддачі від вкладень чекати не доводиться.

Protocol.com

“я усвідомлюю величину цієї ставки”, – заявив цукерберг. – «це не ті інвестиції, які стануть прибутковими для нас коли-небудь в найближчому майбутньому». При цьому глава facebook зазначив, що компанія повинна розробити фундаментальні технології перш, ніж почнуть окупатися вкладення в ar і vr, і її основна мета — домогтися збільшення аудиторії «метавселенной» до мільярда користувачів. Таких показників засновник facebook розраховує домогтися до кінця десятиліття, тоді на його думку проект і стане “справжньою бізнес-історією”. Цукерберг вважає, що метавселенная стане наступником мобільного інтернету.

У доповіді, представленій інвесторам за підсумками 3 кварталу, повідомляється, що інвестиції в підрозділ facebook reality labs знизять операційний прибуток в поточному році на $10 млрд.у наступні роки планується подальше збільшення вкладень. З 4 кварталу компанія буде окремо доповідати про фінансові показники facebook reality labs.

Всього доходи facebook в третьому кварталі склали $29 млрд — в аналогічному кварталі минулого року сума склала $21,5 млрд.дохід на кожну акцію досяг $3,22 — минулого року цей показник склав $2,40.

На додаток до докладної розповіді про метавселенной, представники facebook зробили особливий акцент на сервісах на кшталт reels, здатних залучити молоду аудиторію. “джерелом натхнення” для створення останнього послужив tiktok, який, за словами цукерберга, став «одним з найефективніших суперників, з якими ми зустрічалися».