Смартфон «ростеха» за 18 900 рублів із захистом від збору даних надійшов у продаж

16

Структури «ростеха» створили смартфон на процесорі mediatek. Модель називається ayya t1. Як стало відомо, новинка вже надійшла в продаж. “ростех” позиціонує її як телефон, який захищає користувача від збору даних.

Що цікаво, спочатку пристрій було спроектовано під російське програмне та апаратне забезпечення. Однак, зараз в ньому використовуються іноземні компоненти і софт. За розробку новинки відповідає компанія»смартекосистема”. За словами виробника, ayya t1 орієнтований на конфіденційне спілкування і виключає збір особистих даних. При бажанні власник пристрою зможе заблокувати камеру і мікрофон.

Апаратна платформа новинки побудована на базі однокристального процесора helio p70, виконаного за нормами 12-нанометрової технології. Працює модель під управлінням операційної системи android 11. Компанія обіцяє, що в найближчому майбутньому вона почне випускати ayya t1 з вітчизняним залізом і софтом. А поки встановлено з коробки тільки програмне забезпечення, запропонованої російською федерацією.

Рекомендована ціна ayya t1 склала 18 990 рублів. При цьому в mobile research group відзначають, що вартість є завищеною. Пристрої з подібними технічними характеристиками коштують менше 10 000 рублів. Новинка орієнтована як на державний сектор, так і на рядових користувачів. До слова, в 2021 році п’ять сотень моделей ayya t1 будуть (або були) поставлені міністерству оборони рф.