«Розробники притаманні індустрії…» – найцікавіше з інтервю з Тімом Суїні

385

На конференції GDC 2019, на якій була анонсована, не менш гучні новини повідомили Epic Games: високі продажі Metro: Exodus, яка виходила на ПК ексклюзивно в Epic Games Store, 85 мільйонів акаунтів, зареєстрованих на даний момент в магазині, анонс великої програми підтримки розробників на Unreal Engine, а також новий список великих ексклюзивів для Epic Store.

На тлі цих подій журналіст Eurogamer Мартін Робертсон поговорив з керівником Epic Games Тімом Суїні і обговорив з ним усі актуальні теми після конференції. Ми перевели і вибрали з інтерв’ю з Тімом Суїні найцікавіше.

Про успіх Epic Games Store

Один з перших питань, яке задав журналіст, стосувався успіху майданчики. Як не як, раніше ігрові магазини, які виходили на ринок, не могли конкурувати зі Steam. На GDC 2019 Epic Games озвучили цифру в 85 мільйонів користувачів, що свідчить про успішність майданчики. Спочатку студія планувала такий результат?

Тім Суїні відповів наступне:

«У 2012 році ми вирішили відійти від створення великобюджетних проектів за типом Gears of War в бік онлайн-ігор. В той час ми й почали робити Fortnite. Процес розробки був дуже довгим. Той факт, що в нашій екосистемі 85 мільйонів гравців, багато в чому залежить від успіху Fortnite, а також від випуску безкоштовних ігор. Несподіванкою стали високі продажі деяких ексклюзивних релізів, таких як Metro. У перші дні для магазину ми усвідомлювали важливість ексклюзивів, але всякий раз, коли прогнозували продажу гри в Steam, в Epic завжди був страх, чи зможемо ми досягти чогось подібного. Бачити, що ми перевершили їх у ряді випадків, було здорово.

Успіх ексклюзивів та інших наших ігор говорить не про те, що Epic Store неперевершений, а що ігри стоять на першому місці, і відмінна гра завжди буде мати успіх, незалежно від того, де вона продається. Ми бачимо, що розробники притаманні індустрії, а де хороші розробники, там завжди знайдуться покупці їх ігор».

Скандали з ексклюзивністю

Після того, як на GDC 2019 було оголошено, що такі Єпік Геймс, багато геймери почали нарікати, що Epic Store вбиває індустрію і насильно змушує купувати ігри тільки у них. Суїні заявив, що студія буде продовжувати робити те, що вважає правильним. На його думку, геймери зляться, бо не розуміють, що саме робить магазин його студії для індустрії.

«Ми ставимо собі за мету виправити економіку ігрового бізнесу в бік пропозиції. Я розумію, геймери не цінують те, що ми робимо, так як не знають деталей. Скільки грошей іде розробнику, а скільки Valve – ви, як геймер, сказати не можете. Однак для розробника різниця між 70-ма і 88-ма відсотками дуже важлива. Для них додаткові 18% виручки – це грань між існуванням і відходом з бізнесу.

На плечах розробника лежать витрати на створення своєї гри, зарплати співробітникам, маркетинг. Найчастіше магазини отримують набагато більше, ніж розробники і їх не хвилюють високі витрати на створення продукту. Дуже важливо це виправити і популярна наша стратегія чи ні, але вона працює» -, розповідає Суїні.

Спочатку, саме це було основною метою при запуску майданчики. Величезна комісія Стима переконала їх у правильності рішення. Сьогодні, маючи великий успіх, який студія досягла завдяки Fortnite, вони можуть присвятити себе тому, щоб допомагати іншим розробникам.

За словами Тіма, великі видавці охоче йдуть на кооперацію і віддають свої проекти на ексклюзивність, так як це фінансово вигідно для них. Також вони можуть самостійно контролювати свою сторінку в магазині.

Далі журналіст поставив Тіму нагальне питання – легко зрозуміти, чому їхній майданчик приваблива для видавця, але яка від цього користь покупцям?

«Безкоштовні ігри кожні два тижні – одне з головних переваг для покупців. Ви повертаєтеся додому і отримуєте ці ігри, створюєте бібліотеку, не витрачаючи грошей. І це відмінні ігри, деякі великі, деякі маленькі. І це добре. З часом ми створюємо все більше і більше функцій і розвиваємо платформу».

Майбутнє платформи і відповідальність

Нещодавно Епіки опублікували програму розвитку свого майданчика. За словами Тіма, це тільки початок:

«Нам не обов’язково розвиватися так, як це роблять сучасні цифрові магазини. Якщо подивитися на американський і європейський ринок, так, там майданчики розвиваються як наша. Але якщо ми кинемо погляд на ринок Кореї, то побачимо, що там дистрибуція ігор пов’язана з соціальною діяльністю і додатками для обміну повідомленнями. В Китаї ж це Wechat – скоріше соціальна мережа, ніж магазин».

Далі Мартін згадав, що Валв нещодавно постраждали від різкої критики продуктів, які продавалися на майданчику [швидше за все, мова йде про , а також великій кількості сміттєвих інді-проектів]. Як Epic Store буде боротися з подібним?

Тім Суїні:

«Коли ми продаємо продукт покупцям, то розуміємо, що несемо відповідальність за рівень якості й пристойності в них. І тому ми не будемо продавати ігри низької якості. Ми перевіряємо кожну гру вручну і вживаємо відповідних заходів, щоб тримаються подалі від порно ігор і проектів з бізнес-моделями»

Про гранти для розробників

Грант для розробників у розмірі до 100 000 000 доларів – з одного боку виглядає як благодійність, а з іншого, як спосіб заробити. Однак це не бізнес вкладення в класичному розумінні. Глава Epic Games вважає, що: «…найкращі компанії можуть підтримувати дуг одного. Гранти Unreal, у нас був фонд на п’ять мільйонів доларів, розподілений протягом чотирьох років без будь-яких обмежень на проекти, які, як ми думали, могли б допомогти. […]Невелика сума грошей, вкладена в Astroneer, дала можливість розробникам продати більше мільйона копій в Steam. Ми допомагаємо розробникам на ранніх стадіях, поділяючи ризики, тим самим розвиваємо всю екосистему.

Це такий довгостроковий погляд на речі. У нас немає команди бухгалтерів, аналізують кожен грант, відстежують дохід, який повертається в Epic. Швидше, ми просто допомагаємо хорошим проектам.