Розробники представили нову операційну систему oniro

22

Нова багатоядерна ос, що стала глобальною версією harmonyos, розроблена на основі відкритого коду. Це робить її прозорою для користувачів і незалежною від програмного забезпечення. За словами розробників, нова операційна система буде надавати додаткові можливості, що стимулюють впровадження harmonyos і посилювати її позиції на світовому ринку.

Oniro буде доступна для різних платформ, у тому числі для мобільних телефонів, пристроїв інтернету речей, автомобілів і т. Д. Також oniro буде підтримувати додатки, які будуть безперебійно працювати в openharmony. “така сумісність дозволить oniro створити глобальну екосистему додатків і послуг, які можна буде використовувати в обох операційних системах в будь — якій точці світу», – заявив представник компанії eclipse, що розвиває нову ос. Представник компанії linaro доповнив, що при розробці нової ос використовували напрацювання з інших проектів з відкритим вихідним кодом. Наприклад, mcuboot, yocto, trusted substrate.

Серед переваг нової ос-app guard для захисту від шахрайських додатків, super device для обміну даними між пристроями, управління аудіо.

Нову операційну систему підтримують кілька телекомунікаційних гігантів. У тому числі компанія huawei, експерти з програмного забезпечення arm linaro, фахівці з промислового iot seco. Планується, що майбутньому кількість партнерів зростатиме.

” ми займалися розробками спільно з linaro, seco, array, noitechpark, synesthesia. Тепер ми з інтересом стежимо за подальшим розвитком проекту під управлінням eclipse foundation”, – розповів давіде річчі, директор європейського технологічного центру з відкритим вихідним кодом huawei consumer business group. «в рамках eclipse foundation у проекту з’явиться більше шансів на залучення нових учасників по всьому світу. Ми вважаємо, що oniro-це не спринт, а скоріше марафон, і що його поява змінить світ”.

За словами директора з інновацій компанії seco джанлука венері, поява oniro відкриває нову еру і було б невірно розглядати її тільки як нову операційну систему. Oniro стане зручним інструментом для виробників обладнання. З його допомогою можна буде організувати спільну роботу різних пристроїв на периферії, щоб бути незалежним від апаратної архітектури.