Qualcomm розраховує впоратися з дефіцитом до другої половини наступного року

13

Здатність qualcomm збільшити виручку від реалізації процесорів на 56% в минулому кварталі навіть в умовах збереження дефіциту компонентів певним чином вразила інвесторів, оскільки акції компанії виросли в ціні на 12 %. Глава qualcomm пояснив, що вже до кінця року ситуація з дефіцитом почне поліпшуватися, а перемогти його вдасться до другої половини наступного року.

Джерело зображення: qualcomm

Генеральний директор кріштіано амон (cristiano amon), як пояснює cnbc, вважає відносну стійкість qualcomm до напівпровідникової кризи закономірним результатом роботи, виконаної в попередні місяці і роки. Компанія не тільки передбачила можливість збільшення кількості продукції, що замовляється, але і налагодила співпрацю з декількома постачальниками, знизивши ризики перебоїв у постачанні процесорами.

Наприклад, 5-нм процесори qualcomm отримує одночасно від tsmc і samsung, і мало хто з інших розробників зараз цим може похвалитися. Ці два джерела, як пояснює керівництво компанії, постачають її трьома різними компонентами. До кінця поточного року ситуація з поставками повинна істотно покращитися, як очікують в qualcomm.

За словами представників компанії, її клієнтам простіше вирішувати проблему нестачі супутніх компонентів, ніж виробникам персональних комп’ютерів. Виробники смартфонів в умовах нестачі комплектуючих просто зосереджуються на випуску більш дорогих моделей, а qualcomm якраз найменше обмежена в можливостях постачати клієнтів старшими моделями процесорів. Подібна розстановка пріоритетів ще й підвищує прибуток компанії, оскільки старші процесори коштують дорожче моделей початкового рівня. У третьому кварталі обсяги продажів смартфонів на основі флагманських процесорів qualcomm зросли на 21 %.