Можливо вкрасти дані через вентилятор?

393

Виявляється, можна піддаватися ризику крадіжки особистих даних, навіть не будучи підключеним до мережі інтернет. Для цього достатньо вентилятора системи охолодження ПК і одного смартфона. Не вірите? Тоді читайте продовження новини.

Вченими з ізраїльського університету ім. Бен Гуріона був представлений унікальний метод крадіжки інформації з комп’ютера, який був повністю ізольований від зовнішніх мереж. “Зчитування” даних відбувається за рахунок зміни частоти обертів кулера.

На ПК попередньо було встановлено додаток, який перетворює біти (одиниці і нулі) інформації в команди керування вентилятором. Останній, в свою чергу, породжує різні шуми, записувані довколишніх смартфоном. А далі – справа техніки: запис декодується і зловмисники можуть вільно скористатися нею у своїх “темних” справах.

Раніше був розроблений спосіб розкрадання з використанням динаміків комп’ютера. Після наочної демонстрації в інтернеті, багато компаній відмовилися від музичних колонок, розташованих в офісах.

Досліди показали, що найвища швидкість передачі даних (до 15 біт в секунду) забезпечується при оборотах в діапазоні 2 – 2,5 тис. в хвилину. Приймає телефон при цьому може знаходитися на відстані до чотирьох метрів.

Варто відзначити, що більшість користувачів можуть запідозрити недобре з-за дивного поведінки вентилятора. Тому, використовувати хакерську розробку доцільно тільки вночі, коли за комп’ютером ніхто не сидить.