Серія GTA: неперевершена і легендарна

377

Незважаючи на всі закиди і нападки, Grand Theft Auto V залишається найуспішнішим медіапроектом у світі, далеко обігнавши за рівнем доходів найбільш касові фільми, книги і комп’ютерні ігри.

Відразу після випуску в 2013 році гра піддалася жорсткій критиці за присутність у ній сексуальних сцен, тортур, расистських висловлювань та зневажливе зображення жінок.

З моменту виходу п’ятої GTA пройшло вже 5 років, але гра залишається такою ж популярною і продається. За цей період було реалізовано понад 90 мільйонів копій, що принесло 6 мільярдів доларів її видавцеві, компанії Take-Two Interactive. У 2017 році гра стала найбільш продаваною в США

 

Блокбастери не варті навіть поряд

Успіх Grand Theft Auto V навіть не снився відомих кінофільмів, наприклад, «Зоряним війнам», «Аватару» або «Віднесені вітром». Навіть з урахуванням продажів DVD із кінострічками, суми прибутку непорівнянні з GTA V. На думку фінансових експертів з компанії Cowen, щось подібне раніше вдавалося лише Nintendo з її легендарним Mario.

Якщо порівнювати комп’ютерні ігри з кінофільмами або іншим розважальним контентом, то перші завжди були більш вигідними й прибутковими з комерційної точки зору, але в такий приголомшливий успіх GTA V не вірили навіть досвідчені експерти в області відеоігор. Ігри виграють за рахунок того, що їх зміст залишається інтерактивним, що дозволяє гравцям і видавцям коригувати зміст.

Що ховається за успіхом GTA V?

Формула успіху п’ятої Grand Theft Auto до кінця не зрозуміла і повторити її ще не вдалося жодній компанії-розробнику. Однозначним плюсом є те, що видавець подбав про випуск версій для ігрових консолей двох поколінь, що дозволило отримати прибуток відразу від двох аудиторій і потенційно продавати GTA V двічі в одні руки.

Якісний контент від Rockstar Games

Розробником гри є компанія Rockstar Games, програмісти якої зуміли виправити недоліки попередніх версій і створити величезний обсяг додаткового контенту. Світ GTA побудований на моделі, при якій гравці набувають ігрові компоненти за реальні гроші. Модель не нова, але отримані кошти Rockstar Games витрачає з користю, вкладаючи їх у створення нового контенту.

Склалася ситуація зовсім не означає, що Rockstar більше не зможе випустити популярні ігри. Вони будуть, але чи зможуть повторити успіх GTA V – невідомо. Експерти приводять в приклад Майкла Джексона, який випустив безліч хітових музичних альбомів, то тільки Thriller можна назвати дійсно комерційно успішним і популярним.

Джерело: http://sokal-shop.net.ua/