Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

412

Доброго дня. Нещодавно я розповідав про способи входу в безпечний режим з-під системи, але, на жаль, іноді можна опинитися в ситуації, коли ОС не запускається. Неприємний випадок. Рішень існує декілька, від самих простих до більш просунутих. У цій статті я розповім про те, як чинити, якщо не завантажується безпечний режим на віндовс 10. Матеріал однозначно корисний і стане в нагоді при розв’язанні багатьох проблем з драйверами, видалення конфліктного та усунення інших помилок, які перешкоджають нормальній роботі системи.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чому Windows раптово перестає працювати?
 • В чому суть цього режиму?
  • Використання меню запуску
 • Використання завантажувального диска
  • Інструкція
 • Як усунути проблеми, що перешкоджають запуску системи?

Чому Windows раптово перестає працювати?

Причин може бути багато, але їх суть зводиться до одного – пошкодження важливих файлів і драйверів пристроїв. Ось реальний випадок з життя. Не так давно мій знайомий перейшов з «сімки» на «десятку». Начебто все пройшло успішно, але довелося шукати драйвера на відео адаптер. На сайті виробника потрібних файлів не виявилося, і він скачав їх за посиланням, запропонованої на форумі. Після установки на ноутбуці був потрібний перезапуск. І все… Система більше не змогла завантажитися.

Варто відзначити, що великою помилкою була відмова від створення точки відкоту перед внесенням змін. А я ж попереджав…

Зрозуміло, що для відновлення працездатності потрібно було видалити проблемне додаток. Але як це зробити, якщо перед очима тільки чорний або «синій екран смерті» (своєрідна захист Віндовс при виникненні конфліктів), і навіть недоступна командний рядок?

Ось, коли може допомогти безпечний режим.

В чому суть цього режиму?

Він розроблений для усунення системних помилок, викликаних встановленням невідповідних драйверів, додатків з вірусами і т. д. При включенні використовуються тільки процеси і служби з високим ступенем довіри.

Пропоную перейти до розгляду способів входу в режим безпеки. В одній із статей я вже торкався теми безпечного режиму, можете ознайомитися.

Використання меню запуску

Раніше цей метод був одним з найпопулярніших. Але не завжди спрацьовує.

Під час завантаження ПК потрібно натиснути кнопку F8. Якщо через кілька секунд на екрані з’явиться меню з варіантами запуску системи (звичайний, безпечний, з підтримкою командного рядка), то можна Вас привітати. Не все так погано, як здавалося.

Що робити далі? Про це я розповім після огляду наступних способів.

Використання завантажувального диска

Якщо клавіша F8 не допомогла, то значить пошкодження системи критичні. Не варто лякатися, якщо у Вас є під рукою раніше підготовлена флешка (або DVD) для відновлення. Пам’ятаєте, я розповідав, як створити подібний носій, і настійно рекомендував зробити це?

Інструкція

 • Вставляємо накопичувач в комп’ютер. В BIOS вказуємо, що хочемо виконувати завантаження не з жорсткого диска, а з нашого носія.
 • Перезавантажуємося і через кілька хвилин на екрані повинно з’явитися наступне вікно:

Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

 • Можна натиснути «Далі», а на наступному етапі клікнути на «Відновлення». Але я пропоную прискорений шлях. Використовуючи комбінацію Shift + F10, переходимо в cmd консоль.
 • Пишемо в рядку наступний код:

bcdedit /set {globalsettings} advancedoptions true
Рада! Можна просто скопіювати його з цієї сторінки і вставити в поле введення, натиснувши праву кнопку мишки.

Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

 • Перезапускаємо ПК і очікуємо появи синього вікна зі списком режимів:

Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

 • Як Ви вже здогадалися, щоб потрапити в безпечний режим, потрібно натиснути на клавіатурі цифру 4 (або 5,6 для розширених варіантів).

Ось так виглядає робочий стіл після запуску:

Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

Примітка. Значки додатків у Вас можуть бути інші. Все залежить від встановлених програм.

Як усунути проблеми, що перешкоджають запуску системи?

 • Насправді, вимкнути «настирливий» драйвер або видалити конфліктне додаток дуже просто. Ось інструкція:

Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

 • Заходимо в «Мій комп’ютер» і натискаємо на відповідні посилання у вікні (див. скрін):

Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

 • Аналізуємо перелік (можна відфільтрувати за датою для наочності), і усуваємо проблемний софт. Наприклад, драйвер відео адаптера:

Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

Якщо ж драйвера були встановлені не з допомогою стандартного інсталятора Windows, значить відключити їх потрібно в Диспетчері пристроїв. Просто виберіть пристрій зі списку і в контекстному меню клікаєте «Видалити»:

Після перезавантаження все повинно запрацювати. Але я б рекомендував виконати перед цим фінальним дією ще одну процедуру.

Якщо у Вас встановлена програма для сканування системи (реєстру, дисків на наявність помилок, включіть її та перевірте ОС.

Іноді Windows не запускається з-за впливу вірусів. У цьому випадку раджу завантажити безкоштовну утиліту Cure it від лабораторії Доктора Веба. Її не потрібно встановлювати, але аналіз + повне сканування займе від півгодини до декількох годин (залежить від об’єму жорсткого диска). Таким чином, Ви виключите всі негативні фактори, які могли перешкоджати запуску.

Не хотілося, щоб Вам часто довелося стикатися з подібними проблемами, але якщо вже доведеться, то після прочитання статті Ви будете озброєні до зубів».

З повагою, Віктор