Установка ffmpeg в ubuntu 20.04

31

Ffmpeg — потужний інструмент для конвертації файлів в більшості відомих відеоформатів. Програма ffmpeg не має графічного інтерфейсу, однак дозволяє виконувати завдання, перед якими інші відеоконвертери просто безсилі.

Нижче розглянемо, як встановити ffmpeg в ubuntu 20.04 з офіційних репозиторіїв, а також з використанням snap-пакета. А потім поговоримо про те, як з його допомогою переконвертувати невелике відео з одного формату в інший.

Установка ffmpeg в ubuntu

З офіційних репозиторіїв можна встановити ffmpeg 3.x наступною командою:

Sudo apt install ffmpeg

Введіть пароль до свого облікового запису і, після цього, підтвердіть дію, натиснувши кнопку д на клавіатурі.

Якщо ви хочете більш нову версію, то можна встановити ffmpeg 4.x за допомогою snap-пакета. Для цього, виконайте в терміналі наступну команду:

Sudo snap install ffmpeg

Зачекайте, поки пакет буде завантажений і встановлений. Переглянути версію програми можна за допомогою команди:

Ffmpeg-version

Ffmpeg-formats

Набір інструментів ffmpeg дозволяє перекодувати відео будь-якого формату практично в будь-який відомий формат. Навчитися використовувати конвертування не складно.

Для початку відкрийте термінал і перейдіть в папку з відео, з яким збираєтеся працювати. Або відкрийте потрібну папку в файловому менеджері, натисніть правою клавішею миші в будь-якому місці поточного вікна і виберіть відкрити в терміналі .

Наприклад, для того щоб перекодувати відео у форматі mp4 в avi буде досить виконати команду:

Ffmpeg-i video.mp4 video.avi

Зачекайте, поки відео буде перетворено. Це займе якийсь час, особливо якщо потрібно перекодувати довге відео.

Після закінчення операції ще один відеофайл буде поміщений поруч з вихідним в тому ж каталозі.

Отже, ми розглянули як встановити ffmpeg в ubuntu 20.04. Як ми побачили в цьому немає нічого складного. Більше про те, як користуватися програмою ffmpeg в ubuntu вже писалося на нашому сайті. Впевнені, що цей матеріал виявиться для вас корисним.

стаття поширюється під ліцензією creative commons sharealike 4.0 при копіюванні матеріалу посилання на джерело обов’язкове.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)