Як зробити DOS завантажувальну флешку під Windows

414

Здрастуйте, дорогі читачі! Нещодавно вирішив оновити BIOS на своєму ПК, щоб поліпшити апаратну підтримку. Але зіткнувся з проблемкою. Як виявилося, виконувати всі дії потрібно було в «давньої» операційній системі DOS. Хочете дізнатися, як створюється завантажувальна флешка dos на Windows 10? У цій статті я готовий поділитися своїми дослідами та експериментами. Можливо, не всім знадобиться ця інформація, але багато знайдуть їй застосування.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Використовуємо Rufus
  • Що потрібно вказувати в налаштуваннях?
 • Використовуємо WinToFlash
 • Як використовувати DOS завантажувальну флешку?

Використовуємо Rufus

Про це додатку я писав в одній з попередніх публікацій про те як створити флешку Rufus. Як мені здається, цей спосіб самий простий і швидкий. Отже, нам знадобиться USB флешка і скачана з офіційного сайту утиліта «Руфус». Встановлювати її немає необхідності, вона портативна.

Ось так виглядає початкове вікно:

Увага! Цей софт постійно оновлюється, і його інтерфейс може відрізнятися від показаного на скріні.

Що потрібно вказувати в налаштуваннях?

 • Поле «Device»: вибираємо наш підключений USB носій. Зверніть увагу, що накопичувач буде відформатований, і всі дані буде видалено.
 • «File System»: в цьому пункті вибираємо тип файлової системи. Рекомендую для DOS вказати FAT32 (з підтримкою ntfs).
 • Біля зображення диска вказуємо MS або Free DOS (особливої різниці немає, просто різні розробники створювали ці «додатки»).
 • Шлях до образу вказувати не потрібно.
 • Тепер можна починати процес створення завантажувального диска. Клікаємо на «Start». Коли все закінчиться, можна перезапускати ПК, заходити в BIOS і вибирати запуск системи з зовнішнього носія.

  Використовуємо WinToFlash

  Це безкоштовна програма, яку можна завантажити за посиланням.

  Російськомовна оболонка з докладними коментарями не повинна викликати у Вас питань.

  • Слід перейти на вкладку з розширеними налаштуваннями.

  Як зробити DOS завантажувальну флешку під Windows

  • У переліку завдань вибираємо «Створення носія з DOS» і клікаємо по кнопці «Створити».
  • Через 1-2 хвилини завантажувальна флешка буде готова.

  Ви ознайомилися з утилітами, які відмінно справляються з поставленим завданням. Є багато подібних додатків, але немає сенсу розглядати всі, якщо достатньо огляду найбільш ефективних і простих.

  Як використовувати DOS завантажувальну флешку?

  Швидше за все, подібний накопичувач знадобиться для запуску програм і сервісів, які можуть працювати тільки в середовищі «ДОС» (на низькому рівні доступу).

  В першу чергу, варто в Біосе вказати завантаження зі знімного носія. Зберігши зміни, перезапускаємо комп’ютер і очікуємо появи наступного вікна:

  Як зробити DOS завантажувальну флешку під Windows

  Тепер для запуску виконуваного файлу потрібно вказати шлях до нього, наприклад,

  C:\directory\file.bat

  Існує безліч команд для роботи в DOS. Можете погуглити» цю тему, якщо цікаво. Але я, як людина практична, рекомендую використовувати емулятор DosBox. Він може запускатися з-під Windows, але для оновлення BIOS, на жаль, він не підійде.

  Сподіваюся, ця стаття задовольнила Вашу цікавість до теми. Додайте сторінку до закладок (ctrl + D), щоб не втратити корисну інформацію! Якщо залишилися питання, залишайте їх у розділі коментарі.

  З повагою, Віктор