Модифіковану geforce rtx 2060 з 12 гбайт пам’яті протестували в іграх — різниця є не скрізь

32

Модифіковану відеокарту geforce rtx 2060 c 12 гбайт відеопам’яті протестували в іграх. Незважаючи на те, що перша перевірка прискорювача в синтетичних тестах і майнінг показала повну відсутність користі від збільшення обсягу пам’яті, в ігрових тестах і робочих додатках результат виявився дещо іншим.

Джерело зображень: youtube / pro hi-tech

Коротко нагадаємо, що російський ентузіаст vik-on модифікував geforce rtx 2060, подвоївши обсяг її відеопам’яті gddr6 до 12 гбайт. Для цього він замінив оригінальні чіпи пам’яті на мікросхеми більшого обсягу, але з такими ж характеристиками частоти і пропускної здатності.

В кінці минулої статті говорилося, що в іграх модифікована карта не перевірялася. Для ігрових тестів vik-on передав прискорювач команді youtube-каналу pro hi-tech, де на ній запускали far cry 6, cyberpunk 2077 і watch dogs: legion. У перших двох іграх збільшення обсягу пам’яті не принесло абсолютно ніякої користі. Навіть незважаючи на те, що налаштування в самих іграх підбиралися таким чином, щоб не виходити за можливості продуктивності графічного чіпа, але в той же час використовувати більше пам’яті для завантаження текстур.

Ситуація трохи змінилася у внутрішньому ігровому тесті watch dogs: legion. В одному місці спостерігалося дворазове збільшення частоти кадрів, гра дійсно задіяла великий обсяг відеопам’яті для завантаження всіх текстур.

У робочих додатки наявність додаткових 6 гбайт стало більш помітним. У додатку blender зі збільшенням обсягу вихідних даних демо-сцени на 400% споживання пам’яті на модифікованій geforce rtx 2060 досягло 10 гбайт. При таких же налаштуваннях стандартна geforce rtx 2060 з 6 гбайт пам’яті просто не впоралася, передчасно завершивши демо-сцену з помилкою.

А ось в додатку для монтажу davinci різниці між geforce rtx 2060 з 6 і 12 гбайт не виявилося. Обидві карти впоралися із завданням рендеринга однаково.

Згідно з чутками, вже в найближчі дні компанія nvidia може випустити серійну geforce rtx 2060 з 12 гбайт відеопам’яті gddr6. Тільки в ній буде використовуватися не оригінальний чіп turing tu106 з 1920 ядрами cuda, як у звичайній версії з 6 гбайт пам’яті, а більш продуктивний графічний процесор від карти geforce rtx 2060 super, яка оснащувалася 8 гбайт gddr6 і володіла 2176 ядрами cuda. Завдяки цьому, швидше за все, надбавка продуктивності у карти з 12 гбайт дійсно повинна спостерігатися.