Південна корея готова субсидувати локальне виробництво чіпів для автомобілів

37

Корейська автомобільна промисловість здатна змагатися з більш досвідченими світовими лідерами, але в істотній мірі залежить від імпортованих напівпровідникових компонентів. Влада країни хоче виправити такий стан справ, виділивши на розвиток локального виробництва чіпів до $807 млн протягом найближчих чотирьох років. Субсидії дістануться і зарубіжним компаніям.

Джерело зображення: tsmc

Як зазначає business korea, з початку року південнокорейським автовиробникам вже довелося скоротити обсяги випуску продукції приблизно на 110 тисяч автомобілів в порівнянні з початковими планами, оскільки в справу втрутився дефіцит напівпровідникових компонентів. Брак комплектуючих, за деякими оцінками, збережеться до середини наступного року.

Влада південної кореї має намір до 2025 року виділити близько $807 млн субсидій на організацію локального виробництва напівпровідникових компонентів для потреб вітчизняного автопрому. На урядові субсидії зможуть розраховувати і зарубіжні компанії на зразок тієї ж on semiconductor, яка розширює свою виробничу площадку в південній кореї. В ідеалі, влада країни хотіла б зосередити на її території не тільки виробництво автомобільних чіпів, але і їх розробку. При цьому буде заохочуватися і імпортозаміщення з боку корейських автовиробників. У січні наступного року уряд країни представить детальний план розвитку галузі на кілька років.