Виручка провідних тайванських контрактних виробників чіпів в наступному році зросте на 20 %

36

Високий попит на послуги з контрактного виробництва чіпів змушує тайванські компанії напівпровідникового сектора не тільки піднімати рівень завантаження підприємств, а й збільшувати ціни. Все це за підсумками року дозволить трійці тайванських лідерів сегмента підняти виручку на 25% в порівнянні з минулим роком.

Джерело зображення: tsmc

За даними digitimes research, в одному тільки четвертому кварталі сукупна виручка tsmc, umc і vis зросте на 4% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. У третьому кварталі приріст досягав 12 %, виручка зросла до $17,3 млрд.як очікують експерти, за підсумками 2022 року трійка тайванських лідерів зможе збільшити виручку ще на 15 або 20%.

Найбільшим контрактним виробником у світі залишається tsmc, яка контролює більше половини ринку в грошовому вираженні. У найближчі три роки компанія має намір зробити капітальних вкладень на суму $100 млрд, тільки в цьому році на розширення виробництва буде витрачено $30 млрд.подібна інтенсивність капіталовкладень зажадає не тільки запозичувати більше коштів, але і підвищувати ціни на власні послуги. Офіційно tsmc дуже неохоче коментує дану тему, але від клієнтів компанії регулярно надходять новини про підвищення розцінок не тільки на одиниці, але і десятки відсотків. Крім експансії виробництва, значних інвестицій вимагає і освоєння нових літографічних технологій. У другій половині 2022 року компанія розраховує почати серійне виробництво 3-нм продукції, але виручку від її поставок вона почне отримувати лише на початку 2023 року.