Дрон-сокіл з кігтями вміє хапати предмети і чіплятися за гілки [відео]

31

Інженери зі стенфордського университетаразработали спеціальні роботизовані кігті, що дозволяють дронамсадіться на нерівні поверхні. Крім того, вони можуть хапатьразние предмети не гірше справжніх птахів на зразок сокола і орла.

В ході розробки вчені надихалися на взаємодію птахів з природою. Для розробки дрона за основу були взяті кігті сокола. Для більшості безпілотників дуже важлива рівна посадочнаплощадка, щоб безпечно приземлятися. Птахи можуть сідати на разниеповерхности, в тому числі на незручні гілки, нерівні дахи, разлічниесклони.

Розроблена система отримала назву snag. Двигуни в ній діють як м’язи, а дроти замінюють сухожилля.роботизована пташина лапа поглинає удар при приземленні і змушує когтисмикатися навколо сідала протягом 20 мілісекунд. Потім кісточка блокується, а акселерометр дає команду роботу зупинитися. Унікальний алгоритм балансування стабілізує дрон, щоб він не перекинувся вперед.

В ході проведених випробувань snag зумелуспешно приземлитися і триматися за гілки різної товщини і текстури. Для нього склало праці всидіти як на сухих, так і на слизьких від води. Більш того, роботизовані кігті без проблем можуть ловити кинуті в ніхпредмети.

Вчені стверджують, що система snag дозволить в майбутньому дронам частіше відпочивати і, можливо,перезаряджатися між польотами, щоб розширити дальність дії. Кігті можна використовувати для перевезення вантажів, підйому і опускання предметів без необхідності в додатковій зупинці.