Вчені зі стенфорда навчили дрон приземлятися на дерева, оснастивши його соколиними лапами

31

Сьогодні купити дрон може практично кожна людина. Виробники пропонують товар на будь-який смак, а в підсумку ви отримаєте просунуту іграшку, здатну літати і записувати відео. Як доповнення йдуть різні функції, від проходження за власником до здійснення автономних маневрів ухилення і багато чого іншого. У більшості випадків все вирішує ціна. Мабуть, найбільший інтерес викликають експериментальні квадрокоптери, що володіють унікальними функціями, які можуть з’явитися в споживчому секторі в найближчі 5-10 років. Над однією з таких функцій працюють вчені зі стенфордського університету.

Ідея полягала в тому, щоб навчити дрон сідати на гілки, як це роблять птахи. Спочатку було вирішено включити складну фізику, коли вбудований ai буде змінювати різні параметри польоту при приземленні. Простіше кажучи: швидкість, кут нахилу і інші рухи будуть коригуватися в залежності від товщини гілки, кількості листя і розташування її на самому дереві. Як з’ясувалося, все це зажадало б неймовірної обчислювальної потужності. Усвідомлюючи це, дослідники вирішили вивчити, як відбувається приземлення у великих папуг. Вони оснастили їх численними датчиками і, на свій подив, виявили, що птахи завжди виконують один і той же наборів рухів, незалежно від форми і будь-яких інших характеристик гілки.

В результаті вдалося створити дрон snag (stereotyped nature-inspired aerial grasper) з роботизованими лапами, створеними з метою захоплення і утримання апарату при приземленні на гілки. Оскільки квадрокоптер виявився занадто великим, потрібні були великі лапи. В якості прототипу послужили кінцівки сапсана. Команда вчених надрукувала прототип на 3d-принтері, використавши штучні замінники кісток, сухожиль і навіть м’язів, що сприяють підтримці рівноваги під час захоплення гілки моторизованими лапами.

Переглянути результат можна на відео нижче. Автори експерименту відзначають, що пристрій не завжди здійснює стабільну посадку. Це означає, що попереду тривалі експерименти, але початок покладено. За словами вчених, оснастивши дрон функцією приземлення на гілку, можна домогтися значної економії енергії. Справа в тому, що далеко не завжди потрібно тримати апарат в повітрі. Подібні пристрої можуть проводити короткочасну розвідку, а після прочекати кілька годин в листі, а після знову заступити на чергування. Важливо відзначити, що абсолютно всі рухи при приземленні і захопленні відбуваються автоматично, що підвищує автономність дронів при виконанні тих чи інших завдань.