Огляд Frostpunk – Вижити за всяку ціну

474

Жанр містобудівних симуляторів сьогодні переживає не найкращі часи. Звичайно, завжди можна послатися на те, що сучасні гравцям подавай однокнопочные голлівудські блокбастери, а по-справжньому інтелектуальні ігри вийшли з моди. Ми вважаємо, що подібне твердження невірно, адже після виходу Frostpunk став однією з найбільш продаваних ігор в Стиме та стабільно отримує високі оцінки в пресі.

Причини підвищеного ажіотажу до гри і чому новий проект 11 Bit Студій варто спробувати навіть тим геймерам, які на дух не переносять стратегії, ми розповімо в нашому огляді Frostpunk.

Три сценарії апокаліпсису

Уявіть собі ідилічне суспільство вікторіанської Англії: коли технологічний прогрес сусідив з високоосвіченою і культурною соціумом, де джентльмени у фраках розмовляли про високий з панянки у вишуканих сукнях. Людям немає потреби працювати на важких фізичних роботах, яку замість них виконують автоматроны – роботи, які працюють на парових двигунах. Справжня утопія.

Ка і будь ідеальне держава, вікторіанська Англія приходить в занепад, а плоди технологічного прогресу призводять світ до глобального кліматичного колапсу. Раптове настання льодовикового періоду змушує людство розбрестися на маленькі групки і будувати нову цивілізацію в умовах нещадного холоду.

Екстремальні умови виживання змушують проявитися не тільки істинної звірячої натурі останніх вижили, але і перевіряють самого гравця в Frostpunk на міцність. Ставлячи перед ним купу моральних дилем в одному з 3 сценаріїв гри: «Новий будинок», «Ковчег» і «Вижили».

Новий Едем

Керівництво однієї з останніх колоній в історії людства буде зрозумілою завданням для тих, хто має солідний досвід у жанрі містобудівних симуляторів. Базис механіки Frostpunk досить простий: є кілька ресурсів, які необхідно видобувати для будівництва нових споруд і збереження здорового суспільства. Як і в недавньому завжди потрібно визначати, який ресурс має першорядне значення для виживання поселення.

Локалізація Frostpunk російською мовою виконана на гідному рівні, тому розібратися з геймплейний премудростями навіть у новачків в жанрі не викличе проблеми. Тільки приготуйтеся до того, що ви ніколи не зможете всидіти на всіх стільцях. Дефіцит одного ресурсу може викликати масові невдоволення, а то й зовсім обернутися тим, що вас з ганьбою викинуть на мороз як невдалого правителя.

Обзор Frostpunk. Рецензия - Изображение 2

Щоб було зручніше стежити за настроями в колонії є дві шкали: «надія» і «невдоволення», на які впливають десятки різних факторів. Недолік ресурсів, масові загибелі пролетаріату на виробництві, низька температура і нелюдські вчинки гравця можуть сильно вдарити по душевному спокою жителів.

Найскладніше доводиться в першу добу правління, коли очі плутаються від великої кількості іконок, для обігріву генератора не вистачає ресурсів, а ті, що вижили починають вмирати з голоду. У цих умовах потрібно звернутися до галузі науки, які розвиваються за допомогою інженерів. Нові технічні досягнення дозволяють хоч трохи, але нормалізувати стан колонії і навіть зробити видобуток ресурсів повністю автоматичним, якщо в якості робочої сили використовувати не людей, а автоматроны.

Обзор Frostpunk. Рецензия - Изображение 3

З часом ви почнете вичерпувати корисні ресурси з довколишніх земель. Тут на виручку прийде механіка знайома по This War of Mine – відправлення в мляві пустки загін споряджених фахівців, які повинні знайти цінні ресурси і, що важливо, позитивні новини. Але тільки не в грі Frostpunk. У світі на краю загибелі позитивні вести – рідкість, тут немає місця радості, Frostpunk керується правилом «виживає найсильніший» і розкриває справжню природу людини.

Кожна дія має наслідки

11 Bit Студій гарантували, що головною особливістю гри стане велика кількість моральних дилем і складних рішень, які доведеться приймати гравцеві. І в цьому плані вони не злукавили і навіть перевершили своє минуле творіння This War of Mine. Невелике містечко в засніженому апокаліпсис вимагає жорсткої руки і сміливих рішень, що звичайно ж відгукнеться в подальшому.

Обзор Frostpunk. Рецензия - Изображение 4

Змусити працювати пролетаріат в течії 24 годин – це ще квіточки. Frostpunk йде ще далі і дозволяє використовувати дитячий рабська праця, скидати трупи в братську могилу або навіть зробити канібалізм загальноприйнятою дієтою. Тут головне питання – на що ви готові піти заради виживання.

Будете жертвувати слабкими в догоду найсильніших, вичавлювати всі соки з народу лише б подарувати їм ще один день життя і не дати згаснути дорогоцінному генератора? Зрештою, навіть виникає питання, а чи дійсно людина гідний таких страждань заради ще однієї спроби побачити Сонце, а життя це взагалі? Тут кожен відповість для себе сам. Автори Frostpunk не намагаються займатися моралізаторством, не засуджують ваших вчинків, вони просто не хочуть показувати світ у чорно-білих тонах, а ілюструють реальне суспільство на порозі вимирання.

Обзор Frostpunk. Рецензия - Изображение 5

Найголовніша заслуга розробників і гідність Frostpunk в тому, що через призму намальованого світу і численних моральних дилем ви зможете краще пізнати самих себе, як би це клишировано не звучало. Кращий спосіб перевірити людини – це поставити його в екстремальні умови, і Frostpunk дає таку можливість, викликаючи високий рівень сопричастя з грою.

Вердикт

У Frostpunk є об’єктивні недоліки. Наприклад, з часом, коли ви вивчите всі три сценарії і повністю освоїте механіку, то повертатися в гру буде мінімум бажання. Сюжетна компанія не радує рандомными ситуаціями і йде як по рейках. Але 20 годин емоційно важкого і геймплейно цікавого пригоди ви точно отримаєте.

Обзор Frostpunk. Рецензия - Изображение 6

Також рекомендуємо ознайомитися з , щоб не пропустити найкращі ігрові хіти місяця.

Скачати Frostpunk

Джерело: http://linkomania.com.ua/