Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

969

Доброго дня. В одній з попередніх статей я розповідав про кращих антивірусних програмах. А Ви знали, що можлива антивірус онлайн перевірка і лікування комп’ютера на віруси без встановлення? Іноді це буває дуже корисно, якщо у Вас малопотужна система, яка не потягне серйозний захисний софт. Зараз будемо розбиратися в цій темі.

Відразу ж підкреслю, що деякі з описаних нижче утиліт не вимагають установки взагалі, але сканування вони виконують вибірково: необхідно вказати конкретний файл, який буде перевірений. Приміром, VirusTotal або Dr.Web online аналізують елементи на своїх серверах. Щоб збільшити можливості, доведеться додати розширення в браузер (Ie) або завантажити портативну програмку. Про це і багато чому іншому – далі в огляді.

Якщо під час перегляду сайтів у Вас з’являється спливаюча реклама (банери), але антивірус нічого не знаходить, значить ми маємо справу з шкідливим ПЗ, яке усувається особливим чином (ось кілька ефективних способів).

Перевірити систему онлайн допоможуть такі популярні програми.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • BitDefender QuickScan
 • ESET Online scanner
 • Онлайн перевірка комп’ютера на віруси в Panda ActiveScan
 • HouseCall
 • Microsoft Safety Scanner
 • Kaspersky Security Scan – антивірус онлайн
 • McAfee Scan Plus
 • VirusTotal
 • Dr.Web

BitDefender QuickScan

Багато авторитетні ресурси відзначають, що це рішення є найефективнішим. Достатньо перейти по посиланню і клікнути на кнопку «Сканувати» (Scan now).

Вас перекине на сторінку інтернет-магазину Chrome, де потрібно буде встановити відповідне розширення для браузера. Перевірка триватиме близько однієї хвилини. Я дуже сумніваюся, що за такий короткий проміжок часу можуть бути виявлені всі загрози. Але раз вже мільйони людей скачують це додаток, значить користь від нього є.

А Ви не стикалися з онлайн BitDefender?

Розробники стверджують, що настільки швидке сканування – це наслідок застосування «хмарних» технологій. Крім того, виявляються тільки ті проблеми, які проявляють активність на момент аналізу.

ESET Online scanner

Наступний метод, який дозволяє виконати перевірку безкоштовно – це сканер лабораторії ESET. Активувати її можна, перейшовши на офіційну сторінку. Клікаєте кнопку «Запустити». Для Internet Explorer процес стартує автоматично, для інших програм потрібно скачування невеликої утиліти (як у попередньому прикладі).

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

Згідно заявам розробників, продукт здатний виявляти всі загрози, описи яких містяться на сервері. Плюс проводитися евристичний аналіз комп’ютера (виявлення нових передбачуваних вірусів).

Рекомендую виконувати попереднє налаштування сканера. Щоб підстрахувати себе і не втратити важливі файли, зніміть галочку навпроти опції «Усувати виявлені загрози». Як тільки процес буде запущений, завантажаться актуальні бази з мережі (займає до п’яти хвилин).

 • Відновлення файлів після видалення їх Nod32
 • Grizzly Pro — антивірус нового покоління
 • Антивірус Nano: безкоштовно надійний захист
 • Видаляємо всі сліди від антивіруса Mcafee
 • Допоможемо правильно видалити антивірус Panda

Онлайн перевірка комп’ютера на віруси в Panda ActiveScan

Багатьом знайомий хмарний антивірус Panda. Колись я ним користувався протягом тривалого часу. Непогане рішення для тих, хто не бажає обтяжувати систему комплексними утилітами, що споживають багато оперативної пам’яті.

Виявлення підозрілих процесів і служб, повна очистка від вірусів виконується після переходу по посиланню. Вам запропонують два варіанти: безкоштовний базовий та професійний (Pro). За останній доведеться заплатити близько 25$.

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

У цьому випадку також компактну доведеться завантажити утиліту Cleaner, яку після експлуатації можна буде сміливо видалити.

HouseCall

Даний сканер розроблений компанією Trend Micro, яка є дуже авторитетною в західних країнах. Але в Росії і СНД про неї мало хто знає.

Переходимо на сайт, вибираємо версію (32 або 64 bit), завантажуємо необхідні файли, запускаємо, приймаємо умови ліцензійної угоди і тиснемо на блакитну кнопку «Scan now»:

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

Якщо не хочете виконувати повне сканування, то клікніть по напису «Settings» і вкажіть конкретні елементи для перевірки.

Великим плюсом HouseCall є велика база загроз, яка постійно оновлюється. Це дозволяє знаходити «свіженькі» трояни і навіть руткіти.

Microsoft Safety Scanner

Не всі знають, що у компанії, яка подарувала світові ОС Windows, є власний онлайн антивірус. Після переходу на сайт утиліти, потрібно натиснути завантажити, натиснувши на «Завантажити зараз». З’явиться ось таке виринаюче вікно, де потрібно клікнути на версію системи:

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

Програми оновлюється кожні десять днів. Тому, слід завантажувати оновлення, щоб забезпечити більш високу якість перевірки. Якщо на комп’ютері встановлений антивірус Security Essentials (Windows 8 / 10), це може стати причиною конфліктів.

Kaspersky Security Scan – антивірус онлайн

Один з найбільш ефективних інструментів – це Касперський. Інтерфейс утиліти дуже простий і зрозумілий. Для початку переходимо на сторінку продукту і завантажуємо софт.

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

Варто відзначити, що з його допомогою виконується швидка і якісна перевірка. Я віддаю перевагу цьому інструменту. Він часто оновлюється, так що його бази завжди актуальні. При бажанні можна придбати повну версію для захисту фінансових операцій в інтернеті і отримання додаткових переваг.

Знову ж таки, Security Scan використовує хмарні технології, за рахунок чого і досягається висока швидкість перевірки. Конфліктів з іншими антивірусами я не помітив. Ще мені сподобалося, що загрози не видаляються автоматично. Тобто, Ви можете переглянути результати і самостійно вибрати, що видалити, а що залишити.

 • ТОП антішпіонскіх програм для комп’ютера
 • Список найкращих антивірусів на 2017 рік
 • Потрібен антивірус в Windows 10
 • Пропав звук динаміка на смартфоні, а в навушниках є — що робити?
 • Кращі програми для нанесення водяного знака

McAfee Scan Plus

Непоганий спосіб перевірити систему, диски і навіть знімні носії (флешку) на шкідливі скрипти. Завантажити утиліту Ви можете на сайті розробника. Після запуску з’явиться таке вікно:

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

Зовнішній вигляд може відрізняється в більш нових версіях, але суть залишиться колишньою. Крім повної очистки, софт повідомляє про небезпечних розширень браузера, попереджає про необхідність оновлення баз і встановлення повноцінного антивірусу.

Якщо хочете просканувати ПК, але немає бажання скачувати портативні програми і доповнення для інтернет-оглядачів, то ось декілька відповідних варіантів.

Даний метод має ряд обмежень. Ви зможете аналізувати тільки вибрані файли, а не систему цілком. Розмір перевіряються елементів часто не перевищує 150 Мб. На жаль, без скачування можливості таких утиліт дуже мізерні.

VirusTotal

Компанія Google кілька років тому створила онлайн-сервіс, який дозволяє виявляти «троянських коней», «черв’яків» та іншу шкідливу живність не тільки на локальному ПК, але і в мережевих папках.

Скористатися послугою можна на цьому сайті. Досить просто вибрати підозрілий файл (його розмір не повинен перевищувати 128 мегабайт). А можна вказати посилання на мережевий ресурс, який хочете відсканувати. Для цього слід перейти на вкладку «Url»:

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

Після натиснення на кнопці внизу сторінки, запускається процедура пошуку. Через деякий час на екрані з’явитися звіт.

 • Кілька способів входу в безпечний режим Safe Mode Windows 10
 • Глючить Касперський на компі — видаляємо його повністю
 • Вибираємо антивірус для Windows 10

Dr.Web

Доктор Веб надає можливість швидкої перевірки потрібних об’єктів. При цьому. Нічого не потрібно завантажувати. Всі файли відправляються на сервер антивірусної лабораторії, де проходять ретельне сканування.

Якщо хочете скористатися цим сервісом, ось посилання. Інтерфейс простий – просто зелена смуга з формою для вибору файлу:

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки

Хоча, якщо розібратися, навіщо потрібні «навороти» і гарна сторінка, якщо ми прийшли сюди не за цим. Просто клікаємо по кнопці «Scan» і чекаємо закінчення процесу. В результаті буде завантажений докладний звіт.

Думаю, сьогодні ви дізналися достатньо способів і немає сенсу згадувати про сканері Аваст, який за відгуками не дуже добре справляється зі своїм безпосереднім завданням. Натомість пропонує встановити повноцінне захисне ПЗ, а потім купити повну версію.

Якщо Вам доводилося стикатися з подібними антивірусами, розкажіть, яким користувалися, сподобався він чи ні? Може виникали конфлікти?

Поділіться враженнями в коментарях про антивірус онлайн (перевірка і лікування комп’ютера на віруси без установки додатків). Це буде корисно не тільки для мене, але й інших читачів блогу, адже онлайн перевірка комп’ютера на віруси є дуже актуальною темою.

З повагою, Віктор

Антивірус онлайн – перевірка і лікування компютера на віруси без установки