European processor initiative (epi) завершує першу фазу проекту з досліджень та інновацій

25

European processor initiative (epi), це проект з 28 партнерами з 10 європейських країн, мета якого – домогтися незалежності єс в технологіях та інфраструктурі високопродуктивних обчислень (hpc), з гордістю представляє ключові результати, досягнуті на першому етапі. Ці результати отримані в трьох основних областях досліджень та інновацій: процесори загального призначення (gpp), прискорювачі (epac) і автомобільні потоки, доповнені низкою загальних напрямків діяльності.

Atos, світовий лідер в області цифрової трансформації, кібербезпеки, хмарних обчислень і високопродуктивних обчислень, є провідним партнером потоку процесорів загального призначення (gpp). Разом з sipearl, компанією, що випускає на ринок високопродуктивний і малопотужний європейський процесор з іншими партнерами epi вони визначили архітектурні специфікації rhea, першого покоління реалізації універсального процесора epi (gpp) і його майбутнє.

Архітектура arm neoverse v1 з 29 ядрами risc-v, використовувана sipearl для розробки rhea, стане ефективним, масштабованим і настроюваним рішенням для додатків hpc. Архітектурні рішення були прийняті відповідно до методології спільного проектування і шляхом аналізу продуктивності передових блоків інтелектуальної власності (ip). Масштабована мережа-на-кристалі (noc) для забезпечення високочастотної передачі даних з високою пропускною здатністю між ядрами, прискорювачами, введенням-виводом (io) і ресурсами розділюваної пам’яті також була оптимізована sipearl.

Щоб дозволити ранню розробку програмного забезпечення та оцінку продуктивності процесора epi, поки gpp все ще перебував на стадії реалізації, був розроблений і використаний віртуальний прототип gpp.