Ізраїльські фахівці intel докладуть руку до створення процесорів meteor lake

24

Навіть наявність англомовної версії інтерв’ю з аді йоазом (adi yoaz) на сторінках німецького сайту hardwareluxx не додало йому популярності в російськомовному середовищі, тому в суботній блок новин витяги з нього увійшли просто в обов’язковому порядку.

джерело зображення: intel, hardwareluxx

Справа в тому, що аді йоаз близько двадцяти п’яти років пропрацював в intel, в різному ступені беручи участь у створенні процесорних архітектур. Зараз він очолює дослідницький центр в ізраїлі, який з початку століття подарував вже не одне успішне покоління процесорів intel. На початку двохтисячних років він також сприяв формуванню підрозділу в остіні, штат техас, де нині розробляються ідейні спадкоємці процесорів atom – так звані енергоефективні ядра.

Конкуруюча команда розробників діє в портленді, штат орегон. Вони чергуються з ізраїльськими колегами в праві випустити на ринок нові процесори intel, на представленій ілюстрації сімейства ізраїльської розробки позначені зеленим. Як видно, процесори alder lake і sapphire rapids були розроблені саме фахівцями в ізраїльській хайфі. Їх наступники теж розробляються командою, очолюваною аді йоазом. Це будуть клієнтські процесори meteor lake і серверні granite rapids, що випускаються за технологією intel 4, яка раніше відповідала 7-нм техпроцесу.

Як він сам пояснює, є у intel і інші філії. Наприклад, індійські фахівці нещодавно допомогли розробити процесори rocket lake з архітектурою cypress core, адаптувавши вже існуючу архітектуру в 10-нм виконанні до можливостей виробництва по 14-нм технології.