Китайський супутник відобразив комету леонарда на тлі полярного сяйва і метеоритного дощу

25

Невеликий космічний телескоп yangwang 1, що належить китайській компанії origin space, зробив приголомшливий за красою знімок комети леонарда (c/2021 a1 leonard) в момент її максимального зближення з землею 12 грудня. Апарат зумів відобразити яскраву комету на тлі полярного сяйва і метеорного потоку.

Джерело зображення: origin space

З середини грудня комету леонарда добре видно з поверхні землі. Проте вже 3 січня комета пройде перигелій (найближчу до сонця точку орбіти) і буде викинута з сонячної системи приблизно на 80 тис.років. Комета була виявлена в січні 2021 року американським астрономом грегорі дж. Леонардом, який у своїх спостереженнях використовував обладнання обсерваторії маунт-леммон. На представленому знімку комета леонарда добре проглядається разом з подовженим хвостом. Також можна побачити пролітає під кометою метеор і коротші сліди двох супутників. Все це відбувається на тлі зачаровує погляд полярного сяйва.

Фото і відео зняв апарат yangwang 1, який був запущений в космос раніше цього року і використовується для спостереження за всесвітом у видимому і ультрафіолетовому діапазонах. Його робота зосереджена на пошуку астероїдів, які можуть бути придатні для видобутку корисних копалин. За даними origin space, апарат yangwang 1 є першою комерційною космічною місією китаю. Супутник також доступний некомерційним користувачам для проведення досліджень. Незважаючи на те, що супутник знаходиться на орбіті з червня 2021 року, він вже встиг зібрати солідну галерею знімків полярних сяйв і метеорів.