Сіла батарейка для материнської плати – що робити

813

Здрастуйте, дорогі читачі мого IT блогу. А чи знаєте Ви, що багато проблем у роботі ПК можуть виникати із-за неполадок Біоса? Особливо, якщо села батарейка для материнської плати, ознаки чого будуть розглянуті в даній статті. Не всі знають про її існування, але коли стикаються з деякими неприємностями, то починають задавати питання пошуковим системам. Зараз я розповім про те, як дізнатися, що акумулятор сів, і як його замінити.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Суть проблеми
  • Як дізнатися про проблему?
  • Процедура перевірки
  • Як поміняти батарейку на материнській платі комп’ютера

Суть проблеми

Для чого потрібна батарейка на материнській платі. Вона відповідає за безперервну роботу пам’яті BIOS, CMOS, в яких зберігається набір інструкцій, необхідних для запуску системи.

Коли заряд виснажується, то ПК починає працювати некоректно: спочатку виникають збої, а закінчується все проблемами зі включенням. Щоб не посилювати ситуацію, слід знати основні симптоми. Виконавши заміну вчасно, Ви обмежите себе від глюків і інших негативних наслідків. Доака батарейка стоїть в материнській платі, можна дізнатися, просто діставши її з чіпсету.

Як дізнатися про проблему?

Зараз ми розглянемо головні ознаки. Впевнений, що з деякими з них Ви вже неодноразово стикалися, але навіть не підозрювали про наслідки.

 • Дата і час скидаються після кожної перезавантаження. БІОС не може вважати правильно без додаткової енергетичної підживлення (особливо, коли комп знаходиться у вимкненому стані), і встановлює базові значення при кожному включенні ПК.
 • Скидання параметрів BIOS до заводських значень. Якщо при запуску системи на екрані з’являється напис «checksum error» і пропонується виконати початкову настройку, значить пора міняти батарейку.
 • Ви помічаєте, що: ноутбук працює повільніше, періодично йде на перезавантаження, при установці додатків / оновлення драйверів вискакують дивні помилки.
 • Спрацьовує датчик, розташований на материнці. Він передає сигнал на звуковий пристрій (пискавку), яка сповіщає про садящемся елементі живлення.
 • Не включається комп’ютер. Сіла батарейка – перша в списку підозрюваних. Обов’язково перевірте її працездатність.
 • Як перевірити і виправити помилки жорсткого диска
 • Не працюють USB порти з-за вірусу — знайшли причину
 • Виправляємо помилку VIDEO_TDR_FAILURE Windows 10
 • Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується
 • Як підключити комп’ютер до телевізора через HDMI кабель

Варто відзначити, що не всі з перерахованих вище факторів вказують саме на предмет обговорення даної статті. Приміром, повільна робота комп’ютера може бути викликана й іншими причинами: вірусами, конфліктом драйверів, проблемами з жорстким диском, перегрівом процесора і т. д.

Але краще починати діагностику ноутбука або стаціонарного ПК саме з батарейки.

Сіла батарейка для материнської плати – що робити

Процедура перевірки

Спочатку рекомендується виміряти робоча напруга елемента живлення. Для цього знадобиться вольтметр. Що слід зробити?

 • Вимкніть систему і від’єднайте шнур від блоку.
 • Акуратно вийміть акумулятор, підчепивши його чимось тонким.
 • Прикладіть вимірювальні щупи до плюса (верх) і мінуса (низ).
 • На екрані приладу повинно відобразитися значення в межах 3 Вольта.
 • Якщо показник істотно нижчий, значить необхідна заміна.

Як поміняти батарейку на материнській платі комп’ютера

Треба вилучити елемент з посадкового гнізда. Краще робити це при вимкненому ПК, щоб випадково не закоротити доріжки. Разом з батарейкою зайдіть в будь-який магазин, де продаються подібні речі. Її вартість не перевищує 1$, а термін служби може коливатися в межах від двох до п’яти років.

Що робити, якщо не можете знайти таку ж модель? Чи можна придбати аналог більшої товщини? По-перше, батарейка товстіший просто не поміститься в слоті. Можна, звичайно ж, щось придумати. Але чи варто?

Залишилося тільки поставити елемент живлення на місце, включити комп’ютер, зайти в BIOS і вибрати пункт «Load Optimized Defaults» (Завантажити оптимальні налаштування).

Сіла батарейка для материнської плати – що робити

Перед виходом обов’язково зберігаємо внесені зміни і запускаємо систему в звичайному режимі. Вітаю, тепер Ваш комп буде працювати стабільно.

З ноутбуком справи йдуть трошки складніше. Доведеться розбирати його, що вміє робити не кожен користувач. Краще звернутися за допомогою до професіоналів, щоб не погіршувати ситуацію. Процес заміни займе до п’яти хвилин.

За багато років роботи в IT сфері, я неодноразово виконував подібну процедуру. Жодного разу не виникало неприємностей. Впевнений, у Вас теж вийде. Обов’язково розкажіть про свій досвід в коментарях. Можливо, проблеми були? Що пішло не так? Поділіться зі мною та іншими читачами блогу.

З повагою, Віктор