Відразу 17 напівпровідникових компаній зароблять більше $10 мільярдів за підсумками 2021 року

24

Дослідницька компанія ic insights оновила свій прогноз про показники напівпровідникової галузі в 2021 році. Згідно з цими даними, в цьому році продажі відразу 17 провідних світових напівпровідникових компаній переступлять позначку в $10 мільярдів.

Джерело зображення: reuters

У список провідних постачальників мікросхем увійшли дев’ять компаній зі штаб-квартирами в сша, три базуються в європі, по дві компанії з тайваню і південної кореї і одна з японії. Шість з цих компаній, qualcomm, nvidia, broadcom, mediatek, amd і apple, не мають власного виробництва, а одна, tsmc, займається виключно контрактним виробництвом чіпів.

Джерело зображення: ic insights

Очікується, що продажі мікросхем в 2021 році зростуть на 26% в порівнянні з 2020 роком, що на 1 процентний пункт перевищує попередні прогнози. Щоб порівняння темпів зростання краще відображало реальний стан справ, в показники продажів деяких компаній включені дані про постачання поглинених ними підприємств, незалежно від того, коли було завершено придбання. Наприклад, analog devices офіційно закрила угоду з придбання maxim 25 серпня 2021 року. Однак ic insights додала продажі мікросхем maxim за 2020 рік у розмірі $2 354 мільйона, до продажів analog devices на загальну суму $8 127 мільйона в тому ж році. Крім того, $665 мільйонів були додані до продажів analog devices за перший квартал 2021 року, і $720 мільйонів до продажів за другий квартал, щоб врахувати виручку maxim за ці періоди. Оскільки угода була закрита наприкінці серпня, до продажів analog devices було додано $500 мільйонів за частину третього кварталу.

Джерело зображення: ic insights

Очікується, що темпи зростання 17 провідних напівпровідникових компаній за підсумками 2021 року буде варіюватися від 65% у amd до спаду в 1% у intel. Згідно з прогнозами, чотири компанії-amd, mediatek, nvidia і qualcomm — цього року продемонструють приріст більш ніж на 50 %. Згідно з прогнозами, продажі напівпровідників samsung в 2021 році принесуть майже $83,1 мільярда, що зробить її найбільшим постачальником мікросхем. У зв’язку з відродженням ринку пам’яті і відносно стабільними результатами intel, samsung знову змінила intel в якості провідного виробника напівпровідників, починаючи з другого кварталу 2021 року. Ринок флеш-пам’яті nand і dram в 2021 році продемонструє впевнене зростання, і, за прогнозами, samsung зможе похвалитися зростанням продажів на 34 %, завдяки чому перевершить intel у виручці на $7,5 мільярда.