Огляд Total War Saga of Thrones Britannia – Ідеальний Total War… для новачків

480

Як не намагалися протягом останніх 15 років скептики поховати ПК-індустрію, але на прикладі виходу таких великих проектів, як Total War Saga of Thrones Britannia, стає очевидним, що ігри на комп’ютерах живіший за всіх живих. Total War – це дуже консервативна серія, гри, у якій мають ідентичну геймплейную концепцію, а нововведення додаються настільки акуратно, що на перший погляд буває складно відрізнити різні частини серіалу один від одного.

У нашій рецензії ми розповімо, що нового Creative Assembly додали в гру і чи варто купувати черговий Total War гравцям, раніше незнайомих з серією.

Епоха королів і вікінгів

У 876 році острова Великобританія переживали період кровопролитних чвар, коли англосаксонські королі боролися з світловолосими грабіжниками за дрібні шматочки суші. Вікінги, кельти, юти і сакси діяли рішучими методами, щоб показати свою перевагу – мінімум дипломатії і як можна більше жорстокості. Гострий меч і велике військо – головний аргумент у будь-якому геополітичному суперечці Середньовіччя.

Саме в епоху цих подій доведеться взяти участь геймерам в Thrones of Britannia. Ігри серії Total War завжди були не просто путівником в історичну епоху, але й дозволяли власноруч переписати літопису, повернути хід історії на свій розсуд і нова частина серіалу, як і раніше дає таку можливість.

Наприклад, ви можете, граючи за вікінгів, наректи Британію споконвічно нордическими землями і звернути корінних жителів Англії в довічне рабство. Або ж піти за каноничному історичного сценарієм і об’єднати Англію під прапорами Альфреда Великого. Всього сюжетна компанія пропонує 10 сценаріїв, по одному на кожну фракцію.

Об’єднуй і володарюй

Основний геймплейний концепт серії залишився недоторканим: це гра, яка вміло комбінує менеджмент держави на глобальній карті з маштабными боями в реальному часі. Навіть не дивлячись на те, що механіка of Thrones Britannia була спрощена в численних аспектах, поріг входження в гру залишається на високому рівні.

Обзор Total War Saga Thrones of Britannia. Рецензия

Як і раніше доведеться стежити за десятком параметрів, начебто ступеня довіри до вас полководців і запасу харчів у військових загонів. Але скасування релігії, санітарії, агентів і едиктів робить новий Total War найбільш зрозумілою для новачків частиною серії.

Чи робить це гру менш цікавою? Тут відповідь неоднозначний, так як численні зміни зробили гру набагато більш динамічною. Наприклад, для найму загонів тепер немає потреби будувати окремі будови, так і формування їх здійснюється миттєво. Як видно, в середньовічної Британії селянам тільки дай привід побитися і вони з радістю виступлять в ім’я славного короля.

Обзор Total War Saga Thrones of Britannia. Рецензия

Загони при необхідності можна покращувати, зробити більш витривалими і безстрашними, що перетворює їх не просто в жменьку статистів, а в повноцінних героїв, з якими ви проведете десятки годин. Додатковим модифікатором сили загонів виступають полководці. У Thrones of Britannia вони також взяли на себе роль агентів і завдяки прокачуванню зможуть завойовувати ворожі поселення міцним кулаком, або красномовством.

Як би вам не хотілося, але одноосібно правити кожної провінцією у вас не вийде. Губернатори у Total War теж виступають окремими живими персонажами, яким завжди доведеться догоджати. Віддати додаткове поселення, то видати заміж за красуню арійської зовнішності.

Загалом, балувати знати доведеться постійно, інакше не встигнув вигукнути: «І ти, Брут?!» відчуєте удар в спину. Від будь-яких неправильних дій держава буде тріщати по швах, волелюбний народ Британії в Total War не прощає ігнорування або зайвий диктат і завжди готовий піти повстанням на самоназванного короля.

Обзор Total War Saga Thrones of Britannia. Рецензия

Щитом і мечем

Коли дипломатичні засоби вичерпуються, а душа жадає адреналіну, то силовий метод – найкращий спосіб звернути ворожі племена на свою сторону. Of Thrones Britannia навіть сама підштовхує до боїв, так як у підданих є параметр «Бойовий запал» і якщо не вгамувати тягу воїнів до кровопролиття, то свої клинки вони можуть спрямувати в вашу сторону.

Механіка битв в новому Total War практично без змін перекочувала з інших частин серії. Ефектні сутички з участю тисячі воїнів в черговий раз змусять вас проявити свої найкращі вміння полководця. Адже на результат бою впливає в першу чергу не кількісне перевагу армії, а грамотне керування своїми підопічними.

Обзор Total War Saga Thrones of Britannia. Рецензия

Серед нововведень можна відзначити можливість робити раптові нічні рейди на ворожі міста, що позбавляє можливості супостатам викликати дружні загони собі на допомогу.

Кращий Total War для геймерів, незнайомих з серією

Численні спрощення в механіці зробили of Thrones Britannia кращою точкою входу для знайомства з однієї з найпопулярніших стратегічних серій в історії ігор. А ось що стосується хардкорних геймерів, які знайомі з серіалом ще з оригінального Shogun 2000-го року випуску, то їм складно рекомендувати до покупки купівлі новий Total War. Нічого кардинально нового гра не пропонує, тому найоптимальнішим рішенням буде взяти стратегію по знижці, як раз після випуску численних патчів.

Обзор Total War Saga Thrones of Britannia. Рецензия

Шанувальників стратегічних ігор радимо ознайомитися з іншими нашими оглядами на популярні ПК-ексклюзиви – і .

Завантажити безкоштовно Total War Saga of Thrones Britannia

Джерело: http://skisoft.com.ua/