Допоможемо відновити фотографії після вірусу

424

Всім привіт, дуже часто до мене звертаються комп’ютерні користувачі з питанням: як відновити фотографії після вірусу? Це досить болюча тема для багатьох людей, яким «пощастило» підхопити шкідливу заразу. У даній статті я коротко розповім про самих небезпечних загрозах і ефективний спосіб відновлення загублених даних.

 • Огляд і можливості німецького антивіруса Avira
 • Антивірусна утиліта AVZ — нещадна до вірусів
 • Всі методи очищення від вірусу Recycler
 • Super AntiSpyware: кращий серед антишпигунів

З чим ми маємо справу?

Існує безліч вірусів, які непомітно проникають в систему і починають знищувати Ваші файли (шляхом пошкодження або шифрування). На тематичних форумах більшість експертів схильні вважати, що допомогти в таких випадках практично неможливо. Доведеться або заплатити грошей зловмисникам, що не гарантує очікуваного результату. Або ж витратити чимало часу на пошук рішення.

Найпідступнішим є наступні віруси:

 • Penetrator. Вперше про нього почули на початку 2008 року, коли по всім новинам сурмили про загрозу, яка вражає документи різних форматів. У той час постраждали сотні підприємств, працівники яких відкривали листи, що містять шкідливий код. Найсумніше, що відновити втрачену інформацію так нікому і не вдалося.
 • Vault. Маскується під інсталятор скрінсейвера (зберігача екрану) з розширенням «scr». Після проникнення в систему починає кодувати інформацію, обмежуючи доступ до неї. Під час завантаження ПК автоматично відкривається текстовий документ, який повідомляє про атаку і надає інструкцію по усуненню проблеми (не безкоштовну, звичайно ж).
 • Xtbl. Цього вірусу я присвятив окрему статтю, ознайомитися з якою можна за посиланням. Принцип його дії аналогічний двом попередникам. Після шифрування більшість файлів отримує розширення «xtbl».


Самостійно, на жаль, нічого зробити не можна. Як мінімум, слід відключити процес шифрування, видалити джерело загрози з допомогою будь-якого захисного ПЗ (проводимо повне сканування), звернутися в службу техпідтримки будь антивірусної лабораторії. Докладну інструкцію Ви можете переглянути статті про усунення вірусів Xtbl і Amba.

Відновлюємо фото

Не так давно мені принесли ноутбук, на якому зберігалися гігабайти фотографій з відпочинку, зняті протягом багатьох років. Одного разу користувач запустив ПК і виявив, що файли зникли. Логічно було б припустити, що дані могли видалити (випадково). Але не пропали всі фото, а якось вибірково, а інші були перейменовані, або при відкритті відображалася дивна мозаїка.

Повне сканування дозволило виявити кілька вірусів і усунути їх. Але що робити зі знімками? Як їх повернути?

Перепробував кілька програм для відновлення. Ні одна не давала результату. Думав, що не зможу допомогти, але наостанок вирішив перевірити диски з допомогою утиліти Hetman Photo Recovery.

Запустив скан і відправився на прогулянку. Повернувся і прозрів: додаток знайшло тисячі фото! Зараз розповім, як нею користуватися.

Важливий момент! Встановлювати не на той диск, який буде перевірятися.

 • Після запуску треба вибрати ті носії, де потрібно виконати пошук загублених даних.

Допоможемо відновити фотографії після вірусу

 • Далі слід вказати тип аналізу. Рекомендую залишити значення за умовчанням. Інші варіанти слід вказувати, якщо зображення загублені після форматування або видалення розділів. Крім того, використання глибокого сканування видалить назви, метадані та іншу інформацію про фото.

Допоможемо відновити фотографії після вірусу

 • Для прискорення процесу можна встановити критерії, які дозволять додатком пропускати результати, які не відповідають фільтру:

Допоможемо відновити фотографії після вірусу

 • Залишилося тільки дочекатися закінчення процедури. Вона може тривати від кількох годин до кількох днів (залежить від розміру диска, кількості втрачених зображень, продуктивності системи). У моєму випадку, Hetman Photo Recovery впорався за 6 годин.
 • Потім потрібно буде вказати ті знімки, які хочемо відновити (або всі) і вибрати режим збереження на жорсткий диск.

Допоможемо відновити фотографії після вірусу

Допоможемо відновити фотографії після вірусу

 • Вказуємо місце збереження. Якщо хочемо, щоб все було розкладено по папках (як було до вірусної атаки), то відзначаємо галочкою відповідний пункт (як на скріні):

Сподіваюся, що цей софт допоможе Вам. Починати варто саме з нього, а не витрачати час на інші продукти. Довіртеся моєму досвіду. Ось свіженький порівняльний аналіз декількох аналогів.

ОК, якщо у Вас виникли запитання до мене, чекаю коментарів.

З повагою, Віктор

Допоможемо відновити фотографії після вірусу