Експерти рбк не виключають повної заборони криптовалюта в рф в 2022 році

23

Минулого тижня здавалося, що біткоіни вже не підніметься, а криптовалюта так і залишаться на низьких позиціях до кінця року. Оскільки прогнозів було дано занадто багато, то вмістити навіть частину з них в наш матеріал просто не представляється можливим. І все ж, сьогодні очевидно, що біткоіни не виросте до 100 000 доларів до різдва. Можливо, шанс на реванш є в 2022 році, але поки навколо криптовалюта обертається занадто багато змінних, тому крім заяв окремих аналітиків у нас нічого конкретного просто немає.

Останній тиждень року почалася з зростання біткоіни, що злегка надихнуло співтовариство, але в цілому приводу для радості немає. В першу чергу варто згадати все більш пильну увагу уряду сша до криптовалюта. Ринок децентралізованих фінансів викликає (defi) у політиків і державних регуляторів сумніви. Наприклад, не так давно елізабет уоррен, виконуюча обов’язки сенатора штату массачусетс, заявила, що саме defi є найбільш спірним елементом кріптовалютного ринку. Її повністю підтримує гері генслер, який займає посаду голови комісії з цінних паперів і бірж сша (sec). Експерти відзначають, що зростання defi проектів в 2021 році був безпрецедентним і склав 1340%, а кількість заблокованих цифрових активів досягла 260 мільярдів доларів.

Чимале занепокоєння у російських експертів викликає і позиція центробанку. Регулятор неодноразово висловлювався на адресу криптовалют і навіть пропонував заборонити їх на території рф. Ельвіра набіулліна запевнила громадськість в тому, що у регулятора достатньо можливостей для боротьби з цифровими активами. Підлити масла у вогонь вирішив анатолій аксаков (голова комітету з фінансового ринку). Він вважає, що влада якомога швидше повинна визначити своє ставлення до криптовалюта. Одночасно з цим він навів статистику, згідно з якою жителі росії примудрилися вкласти в криптовалюта 5 трильйонів рублів. У разі, якщо ринок чекає колапс, мільйони громадян втратять величезну кількість грошей.

Експерти відзначають, що уряд рф все ще може піти второваною китаєм доріжкою, що призведе до блокування криптовалют. Наскільки такий результат вірогідний, поки сказати складно, але повністю заборонити ходіння цифрових активів в поточних умовах майже неможливо. Нещодавно в пресі з’явилася інформація, що навіть через півроку після вигнання великих майнер з китаю, там знаходиться чимало приватних ферм, які добувають біткоіни і багато інших монет.

2021 рік добігає кінця. Він був важким як для майнер, так і для звичайних користувачів. Перші зіткнулися з величезною кількістю спокус і могли втратити більшу частину доходів, розпродаючи монети під час сильних падінь вартості біткоіни. Що до спостерігають за цим користувачів, то багато хто так і не виробили остаточної позиції по відношенню до криптовалюта. А взагалі, якщо у вас ще є сумніви, то почитайте наш матеріал. Вельми цікава інформація.