Не працює ліцензія Windows після заміни жорсткого диска – вирішення проблеми

526

Здрастуйте, шановні читачі мого чудового блогу! А Ви знали, що після заміни деякої комп’ютерної начинки може «злетіти» безкоштовна ліцензія «десятки»? Я недавно зіткнувся з цією неприємною проблемою. Довелося трохи попотіти, але рішення знайшлося – активація windows 10 після заміни hdd була успішно виконана. В цій статті хочу поділитися з Вами досвідом.

Варто відзначити, що розробники Microsoft спочатку хотіли пов’язати ліцензію з обліковим записом користувача. Але задуманому не судилося збутися (поки що), і збереглася прив’язка до компонентів комп’ютера.

Взагалі-то, творці «десятки» не дуже хочуть розкривати ліцензійні подробиці нової системи, щоб не залишити жодного шансу «піратам». З одного боку, це правильно, але з іншого – такий підхід породжує нерозуміння і масу запитань.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Цікаве відміну Windows 10
 • Наслідки заміни
 • Ще один важливий момент

Цікаве відміну Windows 10

Якщо Ви вирішили придбати ліцензійну копію «десятки», то Вам буде надано унікальний ключ, який використовується при наступних установках. Але якщо Ви отримали «десятку» в результаті безкоштовного оновлення, то ніякого ключа Ви не отримуєте. Чи є це проблемою? У разі, якщо переустановка буде виконуватися на той самий ПК, з аналогічною конфігурацією обладнання, то все буде добре. Справа в тому, що апаратної частини Вашого комп’ютера присвоюється певний номер ID, який зберігається на серверах Microsoft. Виконуючи чисту установку можна буде навіть пропустити кроки, які пов’язані з введенням ключа.

Після першого запуску і підключення до інтернету, активація буде виконано автоматично.

Але є один нюанс, який здатний трохи зіпсувати настрій. Як думаєте, а що станеться з ліцензією, коли Ви заміните певні модулі (материнську плату, процесор і т. д.)?

Це може бути цікаво:

 • Установка Windows 10 з Usb
 • Журнал подій Windows 10
 • Робимо робочий стіл як на Windows 7
 • Як активувати windows 10

Наслідки заміни

На офіційному сайті Microsoft є сторінка з відповідями на найпопулярніші питання. І там конкретно сказано, що встановлення нового обладнання може стати причиною анулювання ліцензії. Звичайно ж, новий принтер або модем ніяк не вплине на ситуацію. А ось конкретні внутрішні перетворення ПК, такі як заміна жорсткого диска, можуть стати причиною небажаних наслідків. Швидше за все, Ваш оновлений комп’ютер буде сприйматися серверами як не занесений в базу роздачі «халяви».

Проблему можна вирішити кількома способами. В першу чергу, варто звернутися в службу підтримки, розповісти про сформовану ситуацію. Там працюють люди розуміють і можуть відновити ліцензію. Але якось вибірково вони ставляться до подібних запитів. Мені, наприклад, допомагати відмовилися і запропонували придбати ключ за гроші. Може і Ви стикалися з подібним свавіллям»?

Якщо злетіла активація, то можна повернути на місце колишнє обладнання і заново перевстановити Windows. А можна піти по простому шляху – використовувати програму-активатор, яка є не зовсім дозволеної з точки зору Microsoft. Я вибрав другий варіант…

Не бійтеся дзвонити в службу підтримки Microsoft, якщо у вас ліцензійний віндовс. У 99% випадків вони можу допомогти по телефону. Зі свого досвіду можу сказати, що вони навіть передзвонювали, щоб уточнити зникла проблема про яку я їм повідомляв.

Ще один важливий момент

Уявіть ситуацію: Вам потрібно перенести безкоштовну ліцензію з одного ПК на інший (з абсолютно відмінними «залізом». У світлі всього вищесказаного, це здається неможливим. Для OEM версії, яка носить зумовлений характер, шансів мало (потрібно відправити запит в службу підтримки, щоб в результаті отримати відмову).

Не працює ліцензія Windows після заміни жорсткого диска – вирішення проблеми

Чи можна перенести роздрібну версію Windows 10 на нове обладнання? Так. Така можливість надається. Але тільки за однієї умови – на старому комп’ютері система повинна бути відключена.

З усього вищесказаного можна зробити кілька висновків:

 • Використовуйте тільки платні ліцензії і буде Вам щастя, і не буде у Вас ніяких проблем із заміною обладнання.
 • Просіть допомоги у Support служби компанії Microsoft.
 • Не забувайте, що є такі утиліти, як активатори, про яких я докладно розповідаю в одній зі статей.
 • Сподіваюся, я зміг Вам допомогти і розповісти щось нове. Підписуйтесь на статті, щоб отримувати актуальну інформацію зі світу комп’ютерів та IT індустрії.

  З повагою, Віктор