Smartfix-безкоштовна тулза для усунення типових наслідків збоїв в windows

29

Успішне видалення вірусу або усунення причини збою саме по собі ще не означає усунення тих наслідків, які цим вірусом або збоєм могли бути викликані. У таких випадках нерідко доводиться вдаватися до допомоги спеціалізованих утиліт для виправлення типових помилок і неполадок в роботі windows — fixwin 10 , windows repair toolbox , microsoft easy fix , kaspersky cleaner і їм подібним.

Сьогодні ми пропонуємо познайомитися ще з одним інструментом з цієї серії — дуже простий безкоштовної і не вимагає установки утилітою smartfix .

Завантажити актуальну версію тулзи можна з сайту розробника-smartfix.pro .

Запущена утиліта пропонує на вибір всього три базових дії: інтеграція в середовище відновлення windows , скидання параметрів мережі , запуск сторонніх антивірусних сканерів і інструменту відновлення сховища системних файлів .

Інтеграція smartfix в середовище відновлення може виявитися корисним у разі неможливості входу в систему в звичайному режимі.

Інтеграція не є самостійною функцією виправлення яких би то не було неполадок, вона лише дозволяє запускати smartfix з вбудованого середовища winpe . Будучи запущеної з середовища відновлення, smartfix виконає базову перевірку основних компонентів системи і в разі виявлення неполадок зробить дії по їх усуненню.

Опція “виконати повне відновлення налаштувань мережі і перезавантажитися” служить для скидання конфігурації компонентів, що відповідають за підключення до мережі. Може стати в нагоді при блокуванні вірусом доступу в інтернет.

Опція “запустити” являє собою посилання на утиліти autoruns , adwcleaner , dr.web curelt! , eset online scanner , kaspersky virus removal і winrepair . Smartfix тільки завантажує і запускає вибраний інструмент.

По завершенні роботи smartfix автоматично створює звіт в розташуванні %windir%smartfix , в цю ж папку завантажуються сторонні утиліти і копіюється сам виконуваний файл smartfix.

Наскільки ефективним є цей інструмент сказати поки важко, так як ми не мали можливості протестувати його у всіх сценаріях. Очевидно лише те, що він не настільки функціональний і зручний як, скажімо, kaspersky cleaner або fixwin 10, в яких все розкладено по поличках.