В Google Play можна тестувати бета-додатки

413

Мало хто помітив нову можливість, яку надає сервіс Google Play. З недавнього часу можна підписатися на програми, які були анонсовані, але ще офіційно не вийшли. Як тільки відбудеться реліз, Ви отримуєте текстове повідомлення. Але тепер цей функціонал ще більше розширився.

Серед розділів магазину з’явилася вкладка «бета-тестування». Навіщо це потрібно?

  • По-перше, Ви можете раніше інших скачати новий софт і випробувати його;
  • По-друге, розробники зможуть виявляти помилки (баги) перед публікацією повноцінної робочої версії.

Таким чином, Ви стаєте «піддослідним» користувачем, тестуєте програми і можете відправляти творцям програмного забезпечення свої відгуки. Навіть якщо софт в майбутньому буде платним, то бета-варіант реально завантажити безкоштовно.

Варто відзначити, що і раніше можна було стати учасником подібного експерименту. От тільки треба було шукати подібні передплати через різні джерела (пошукові системи, офіційні сайти розробників).

Тепер все стало набагато простіше. Достатньо зайти в новий розділ Google Play, переглянути його вміст і вибрати цікаву програму або гру.

Ось як це виглядає на практиці:

В Google Play можна тестувати бета-додатки

До речі, деякі програми мають обмеження за кількістю тестувальників. В такому випадку, Ви побачите повідомлення типу «на даний момент досягнуто ліміт». Якщо ж хтось з користувачів видалить даний софт, то місце звільниться, і Ви зможете скачати. Але для цього потрібно періодично заходити в розділ і перевіряти статус обмеження.

Коли вийде стабільна версія, то перехід буде здійснено автоматично. Потрібно буде видалити бета варіант і встановити повноцінне забезпечення.