Вирішуємо проблеми з Bluetooth Windows 10

477

Доброго дня! Я постійно користуюся «блютузом» для обміну даними між мобільними гаджетами і ПК, або для прослуховування музики через бездротові навушники. Це дуже зручно. Але якось я зіткнувся з наступною проблемою: після оновлення windows 10 не працює bluetooth. У цій статті вирішив поділитися рішенням, яке виявилося не таким вже й простим. Якщо тема цікава, не проходьте мимо!

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Перевірка стану пристрою і драйверів
  • Включення Bluetooth
  • Ще одна корисна порада

Перевірка стану пристрою і драйверів

Спочатку потрібно розібратися, чи є на Вашому ноутбуці або настільному ПК відповідний адаптер. Можливо, проблема в драйверах пристроїв?

Відкриваємо «Диспетчер пристроїв», вибравши відповідний розділ «Панелі управління». На наступному скріні показано, як це правильно зробити:

Завантажиться вікно, що відображає всі пристрої Вашого комп’ютера. Перевірте, чи містить список елемент “Bluetooth”. Якщо так, то клікніть мишкою по стрілочці зліва, щоб побачити внутрішній вміст вкладки. У разі, якщо драйвери встановлені, то навпроти назви адаптера не повинно бути окличних знаків:

Вирішуємо проблеми з Bluetooth Windows 10

Не часто, але все ж трапляється збій, який відключає потрібний модуль. Тобто, воно є в списку, але біля назви відображається чорна стрілка. Щоб задіяти адаптер, просто клікніть по ньому правою кнопкою миші, в контекстному меню виберіть відповідний пункт.

Цілком імовірно, що замість потрібної вкладки у Вас з’явиться елемент «Інші пристрої», що містить невідоме обладнання. Швидше за все, це і є Ваш адаптер, який ви не можете включити через відсутність драйверів:

Вирішуємо проблеми з Bluetooth Windows 10

Знаєте, як вчинити в даній ситуації? Необхідно оновити драйвер, вказавши шлях до нього в діалоговому вікні. Можна виконати автоматичний пошук на серверах Microsoft, але мій досвід показує, що це дає позитивний результат лише в одному випадку з десяти. Але спробувати варто.

Вирішуємо проблеми з Bluetooth Windows 10

Третій варіант – це коли в «Диспетчері пристроїв» не відображається нічого з перерахованого вище.

Тут у мене виникає одне логічне запитання: А Ви впевнені, що адаптер Bluetooth встановлений на ноутбуці? Якщо ні, то Вам варто обзавестися їм, підключити до роз’єму USB. При цьому драйвера повинні автоматично встановитися. Після перезавантаження ПК функція передачі файлів повинна заробити. Ось так виглядає типовий адаптер:

Дуже схожий на звичайну флешку, згодні?

  • Прибираємо напис «Тестовий режим Windows 10»
  • Віджети і гаджети ставимо на робочий стіл у Windows 10
  • Як налаштувати живі плитки в Windows 10
  • Розкриваємо таємницю як позбутися від чорного екрану в Windows 10 назавжди
  • Як встановити декілька ОС Windows 7 8 10 на одну флешку

Включення Bluetooth

Найчастіше, якщо адаптер працює, то в панелі сповіщень (біля вибору мови, годин) повинен відображатися характерний значок:

Вирішуємо проблеми з Bluetooth Windows 10

Його немає? Можливо, він просто відключений. Таке частенько трапляється на ноутбуках, коли з метою економії батареї всі мережеві підключення і інші «ненажерливі» модулі автоматично відключаються, у відповідності з налаштуваннями плану харчування.

Як включити? Досить відкрити меню «Пуск» і вибрати пункт «Параметри»:

Вирішуємо проблеми з Bluetooth Windows 10

У головному вікні налаштувань слід перейти в розділ «Пристрою». У списку ліворуч з’явиться перелік, де потрібно вибрати «Bluetooth». Перед Вами відкриється ось таке простеньке вікно:

Вирішуємо проблеми з Bluetooth Windows 10

Вмикач потрібно активувати, як показано на зображенні вище. Система трохи подумає, імітуючи пошук відповідного обладнання. В області сповіщень повинен з’явиться бажаний значок, що говорить про нормальну роботу модуля.

Ще одна корисна порада

Якщо Ви використовуєте ноутбук, то перевірте в першу чергу, є на Вашій клавіатурі функціональна клавіша, що відповідає за включення/відключення блютуза. Буває, що хтось випадково натискає кнопку, і вимикає Bluetooth. І щоб не ламати собі голову, намагаючись знайти причину проблеми, достатньо просто натиснути одну заповітну кнопку.

Тепер можна сміливо передавати і приймати файли, підключати бездротові пристрої і радіти життю. Якщо моя інструкція допомогла вирішити проблему, буду вдячний за «лайки». Не забувайте ділитися корисністю з друзями з соціальних мереж, а раптом їм теж згодиться?

З повагою, Віктор