Яка нормальна температура процесора ноутбука

628

Здрастуйте, дорогі читачі та гості мого блогу, присвяченого вирішенню різних комп’ютерних проблем. У даній публікації я спробую відповісти на наболіле питання для більшості користувачів: «Яка нормальна температура процесора ноутбука?». Також, будуть розглянуті способи зниження градуса.

Складність полягає в тому, що немає значення, яке було б оптимальним для всіх процесорів. У кожного виробника ноутбуків і ЦПУ цифри відрізняються. Найкраще ознайомитися з документацією, що додається до Вашої моделі.

 • Як знайти драйвера на комп’ютер для всіх пристроїв
 • Avidemux: відео редактор і конвертер 2 в 1
 • ZS4 Video Editor: редактор відео для слабких комп’ютерів
 • Кілька способів входу в безпечний режим Safe Mode Windows 10

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Яка температура процесора вважається нормальною для ноутбука?
 • Наслідки перегрівання
 • Робимо температурний режим оптимальним

Яка температура процесора вважається нормальною для ноутбука?

Я проаналізував чимало інформації і прийшов до висновку, що допустимий діапазон температури становить 40-70 градусів Цельсія для обробників процесів АМД і Інтел. Але це не означає, що при підвищенні хоча б на 1 градус станеться наступне:

Розробники сучасних мікрочіпів вказують значення граничної температури, але передбачається наявність запасу в 20-30 градусів. Наприклад, для ЦПУ i7 максимальне значення складає 110°C. Навіть якщо Ви стежите за ситуацією з допомогою спеціальних програм, про яких я докладно розповідав у цій статті, потрібно відкидати від показаних значень 10-15°C.

Варто враховувати, що в іграх навантаження на систему істотно збільшується, що призводить до підвищеного виділення тепла чіпами графічного адаптера і основного чіпсету.

Геймерам варто особливу увагу приділяти ефективному охолодженню ноутбука. Якщо в процесі активного користування відбувається вимикання комп’ютера, значить спрацьовує самозахист. У моїй практиці був випадок, коли після розбирання і чищення лептопа забули підключити кулер. Спроби запуску системи закінчувалися провалом. Так от знайте, якщо відбувається щось подібне, необхідно прислухатися, чи працює внутрішній вентилятор.

Наслідки перегрівання

При значному навантаженні температура може коливатися від 40 до 80 градусів. Це цілком нормально для процесора. Якщо ж у Вас вона вища, то можуть проявлятися такі симптоми:

 • Комп’ютер починає працювати повільно;
 • Система самостійно перезавантажується (хай живе термозахист!);
 • ПК може вимкнутися. У гіршому разі, він вже не запускається…

 • Щоб нічого такого з Вами не сталося, слід не тільки стежити за температурою, але і проводити профілактичні роботи. Звучить серйозно? Насправді, все дуже просто.

  Робимо температурний режим оптимальним

  Зараз я розповім про прості способи, які допоможуть охолодити Ваш ноутбук. Можливо, я не відкрию Америку, але кому-то ці поради обов’язково знадобляться.

  • В першу чергу, необхідно правильно організувати робоче місце. Наприклад, у мене був ноутбук HP Pavilion g6, у якого вентиляційні отвори розташовувалися зліва. Коли я ставив пристрій на стіл, то ПК був близько розташований до стіни, що заважало циркуляції повітря і негативно позначалося на охолодженні. Інші моделі можуть мати заднє розміщення даних отворів. Варто враховувати цей момент. Також, бажано не підкладати під пристрій ворсисті тканини.

  Яка нормальна температура процесора ноутбука

  • Перевіряємо працездатність вентиляторів, кількість обертів при навантаженні за допомогою спеціального софту (скачати можна тут). При необхідності виконуємо чистку або заміну кулера на більш ефективний.

  Яка нормальна температура процесора ноутбука

  Якщо система активного охолодження видає дивні звуки (стукає, клацає і т. д.), швидше за все проблема в підшипниках. Їх можна замінити або змастити.

  Я користувався різними лептопами, але тільки в моделях компанії Asus побачив гідне охолоджувальне пристрій з інтелектуальним охолодженням. Тобто, в залежності від навантаження, спеціальна утиліта регулювала оберти кулера. Це істотно знижувало витрати ресурсів батареї і була забезпечена нормальна робоча температура процесора ноутбука.

  А ось компанія Lenovo часто ставить на свої бюджетні моделі не дуже якісні вентилятори. Якщо помітили, що градуси різко підвищуються при подачі навантаження (запуск ігри, перегляд відео високої роздільної здатності) і проблема не в пилу, то слід придбати більш продуктивний кулер.

  • Виконуємо очищення. Періодично мені доводилося жахатися від побаченого під час розбирання ноутбуків. На наступному знімку показана не сама запущена ситуація:

  Яка нормальна температура процесора ноутбука

  Про яке відвід тепла може йти мова, якщо всередині ПК починають селитися комахи, збирається купа пилу, волосся, хлібних крихт і іншого сміття?

  Так от, чищення слід проводити щорічно. Можна навіть два рази в рік. Все залежить від умов експлуатації. Якщо ПК використовується на курному складі, то слід частіше його «пилососити», щоб уникнути перегрівання.

  • Міняємо термопасту. В одній з попередніх статей я докладно розповідав про цю процедуру і її важливості. Ось, почитайте.

  Яка нормальна температура процесора ноутбука

  Мене часто запитують, яку пасту краще вибрати. Раджу «Titan» або вітчизняну «Алсил». Обов’язково перевіряйте термін придатності при покупці.

  • Використовуємо спеціальну підставку. Іноді підняття задній частині пристрою допомагає поліпшити циркуляцію повітря. Пам’ятаєте, я говорив про вентиляційних отворах. Їх ні в якому разі не можна закривати. Хорошим рішенням стане встановлення підставки з активним охолодженням.

  Яка нормальна температура процесора ноутбука

  Я використовую таку для свого компактного нетбука Acer, який, на жаль, неслабо гріється при перегляді фільмів.

  Тепер Ви знаєте, яка нормальна температура процесора ноутбука і р методи зниження, які реально працюють. Може хочете поділитися своїм досвідом? З нетерпінням чекаю на Ваші коментарі.

  З повагою, Віктор