Просування сайту в пошукових системах

7-9-2021

 

SEO оптимізація і просування сайтів, пошукова оптимізація в Ужгороді
 

Seo-просування-вічна тема, яка заслужено розбурхує уми власників і адміністраторів сайтів. Сьогодні в нашому блозі про базу і ази Seo https://whiteo-agency.com.ua/seo розповість що таке seo, які є види просування сайту і методи оптимізації.

Що таке seo?

Seo (search engine optimization-оптимізація під пошукові системи) – це набір методів і заходів, які покликані підвищити значимість сайту в очах пошукових систем для збільшення пошукового трафіку. Простими словами – це якийсь набір завдань, виконавши які, ваш сайт отримає велику ймовірність потрапити в топ-10 видачі пошукових систем, а значить приводити більше користувачів.

Варто врахувати, що на сьогоднішній день для ефективного seo-просування сайту недостатньо просто виконати ряд завдань: такої простої і чарівної покрокової інструкції просто не існує. Це скоріше складна і комплексна робота. Так, для успішного просування ваш інтернет-сайт повинен відповідати ряду параметрів:

 • якість контенту. Всі матеріали (тексти, зображення, відео і т.д.) повинні бути добре підготовлені і повністю відповідати запиту користувача.
 • опрацьована структура сайту. Він повинен бути зручним для клієнта, користувач повинен мати можливість швидко знайти потрібну йому інформацію.
 • комерційні фактори. Якщо це комерційний сайт, обов’язково повинні бути такі елементи, як:номер телефонаформа замовлення (при наявності у конкурентів)кошик (при наявності у конкурентів)фільтрація (при наявності у конкурентів)контактыостальные елементи, які допоможуть вам визначитися з вибором товару або послуги
 • впізнаваність бренду і посилальна маса. Тут діє просте правило:» чим більше вас знають, тим більше про вас говорять«, а в очах пошукових систем це звучить як:»чим більше вас знають, тим більше на вас ставлять посилань”.
 • швидкість завантаження сайту. Останнім часом це стає все більше значущим фактором через зростання популярності мобільних пристроїв і мобільного інтернету. Важливо стежити за оптимізацією коду і скриптів для більш швидкого завантаження сайту. Особливу увагу варто приділити відображенню на мобільних пристроях.
 • поведінкові фактори-один з головних факторів ранжирування на поточний момент. Ми вже писали докладно про те, що таке поведінкові фактори і зовнішні поведінкові фактори ранжирування.

У двох словах-це показник якості ресурсу в очах пошукових систем. На успішність seo-розкрутки впливають безліч параметрів:

 • час, проведений на сайті
 • глибина перегляду сторінок
 • показник відмов
 • dwell-time

Важливо розуміти, що методи пошукового просування сайту постійно змінюються і вдосконалюються. Тому те, що працювало вчора, може не працювати завтра і навпаки. Давайте зануримося в основні періоди розвитку пошукових алгоритмів. Це допоможе зрозуміти принцип просування в цілому.

Навіщо потрібно seo?

Одночасно з появою пошукових систем в далеких 90-х роках, багато користувачів зрозуміли, що потрібно вивчати алгоритми пошукових систем, щоб з легкістю добувати трафік і клієнтів в інтернеті. У той час прийшло розуміння навіщо потрібно seo і з’явилася така професія як «seo-фахівець» — це були люди, які професійно займалися seo-просуванням сайтів. У цей період, в основному, досить було заспамити ключовими словами текст, щоб перебувати на високих позиціях. Результати пошуку були жахливими і не задовольняли ні користувачів, ні пошукові системи.

Зовнішня оптимізація сайту

Зовнішня оптимізація — навпаки, являє собою комплекс заходів, які ви проводите на зовнішніх ресурсах. Як правило-це робота з посилальною масою і впізнаваністю бренду.

Для отримання хорошої посилальної маси актуально:

 • написання та публікація статей на зовнішніх авторитетних ресурсах
 • розміщення прес-релізів
 • обмін посиланнями з авторитетними ресурсами
 • активний постинг на профільних ресурсах
 • робота з журналістами
 • підвищення впізнаваності назви бренду, без проставлення посилань

Методи seo-оптимізації

Як ви розумієте, в будь-якому бізнесі, поряд з легальними методами, можуть з’являтися не зовсім законні або взагалі заборонені. І seo не виняток. Тут виділяють наступні методи:

Біла оптимізація

Повністю законний метод, в якому роботи спрямовані на підвищення якості сайту за допомогою поліпшення всіх, вищевказаних параметрів. Це величезна праця, яка іноді вимагає безлічі знань, але результат вартий того.

Сіра оптимізація

Набір методів, які, хоча безпосередньо і не заборонені пошуковими системами, але все ж знаходяться десь ” на межі» дозволеного. За використання таких методів можна потрапити під фільтр.