Відновлення даних з флешки

4-22-2021
7 кращих програм для відновлення видалених файлів з флешки

 

Як відновити файли з flash накопичувача?

 

Що робити, якщо комп’ютер не бачить флешку («пристрій usb не впізнано») або бачить, але вона не відкривається? що робити, якщо дані на флешці недоступні?

Ми надаємо послуги https://kdr.kiev.ua/ з відновлення даних з флешок і карт пам’яті при будь-яких несправності.  У нас працюють кращі фахівці, які впораються з будь-якими проблемами.

Якщо що-небудь сталося з вашою флешкою, на які були цінні дані, головне-не панікувати. Нічим крім як панікою не пояснити ситуацію, коли клієнт, ненавмисно видаливши всі фотографії з фотоапарата, форматує карту пам’яті. А потім в стані афекту починає фотографувати все підряд, щоб перевірити, що картка все ще працює. При цьому він перезаписує видалені фотографії, і відновлення стає більш складним.

Якщо важливі файли на флешці просто випадково видалили, або відформатували карту пам’яті з важливою інформацією, то відновлення даних в таких випадках — проста стандартна процедура. У таких випадках можна отримати всю інформацію просто за допомогою спеціалізованих програм. Ви навіть можете спробувати зробити це самостійно, головне нічого не записувати на пошкоджений носій. Це просте і дуже важливе правило, але дуже часто бувають випадки, коли людина сама намагається зайнятися відновленням своїх даних і записує результат відразу ж на флешку — це можна порівняти з «пострілом собі в ногу».

У деяких випадках, коли комп’ютер не бачить флешку або вона просто не відкривається, проблема може бути в апаратній начинці вашого флеш пристрою. Це може бути збій контролера або чіпів пам’яті. Але навіть якщо ви розбили флешку вщент, а при цьому чіпи пам’яті залишилися цілі, то дані все одно можна відновити.

І так, щоб не сталося з вашою флешкою, якщо на ній була цінна інформація, порядок дій дуже простий:

Після того як ми допоможемо вам повернути вашу інформацію, обов’язково робіть резервні копії всіх цінних даних. Резервні копії зберігають як час, так і нерви.

Поділяють два типи проблем:

Залежно від типу проблеми з флешкою розрізняються і методи відновлення інформації.

Розглянемо спочатку, як повернути дані з справної флешки після видалення або форматування. У цю ж категорію часто потрапляють ситуації, коли дані пропадають після вірусів, стає не доступний розділ файлової системи. Збій у файловій системі може статися через некоректне відключення пристрою або через збої в роботі якихось програм. Для відновлення інформації в таких випадках використовується спеціалізоване програмне забезпечення. В принципі, будь-хто може завантажити якусь програму для відновлення флешки і спробувати самостійно. Головне – не зробити на носії ніяких змін.

У простих випадках, якщо після того як дані пропали, на пошкоджений носій нічого не записували, то відновлення даних з flash носія можливо з максимальним збереженням структури каталогів і імен файлів. Тобто ви отримаєте дані в колишньому вигляді зі збереженням дерева папок і всіх файлів.

При пошкодженні файлової системи структура папок і імена файлів можуть бути відсутні. Тоді необхідно повне програмне сканування flash носія з метою зібрати інформацію про фрагменти файлів і побудувати дерево каталогів. Іноді отриманої інформації може бути недостатньо, і тоді використовуються інші методи. Досвідчені фахівці розуміють, в яких ситуаціях доцільний той чи інший підхід. У випадках, коли проводилася запис на flash пристрій, наприклад, після форматування записали нові файли на той же флеш носій, то частина даних може бути недоступна для відновлення.

Дані на флешці можуть стати недоступні через некоректну роботу контролера або чіпів пам’яті. Це може бути наслідком фізичного пошкодження flash накопичувача, наприклад, при пошкодженні мікросхеми контролера або самої електронної плати флешки після фізичного впливу. А може просто через пошкодження службової інформації флеш накопичувача, використовуваної контролером в роботі.

При цьому може пошкодитися, наприклад, тільки один файл – він перестане відкриватися. Або, наприклад, весь розділ з даними може стати недоступний, і флешка після цього пропонує себе відформатувати. У таких випадках програмними засобами результат виходить незадовільний. Детальніше про таку проблему можна прочитати в статті «помилково-софтові проблеми на флешках».

Вирішити таку проблему можна тільки після розтину флешки або карти пам’яті. Спочатку потрібно випаяти мікросхеми флеш-пам’яті з flash накопичувача, а потім вважати дані з мікросхем на спеціальному обладнанні. Отримані дані розшифровуються спеціальними додатками, цей процес може займати від декількох хвилин до декількох днів. В результаті ми отримуємо доступ до інформації, яку потрібно було відновити.