Як вибрати хостинг

12-19-2021

Медіапрофесіонали, футурологи і просто ті, хто сьогодні уважно спостерігає за тим, що відбувається в медіа, все частіше говорять про те, що звичного веба дуже скоро не стане.  Люди в основному перестануть користуватися браузерами для того, щоб заходити на окремі самостійні сайти, не будуть шукати їх в пошукових системах. Замість цього остаточно оформляться різноманітні великі майданчики додатків і сервісів, які і перетворяться в агрегатори всього контенту. Хочемо порекомендувати почитати рейтинг хостингов на сайті, тут тільки найкращі варіанти .

Логічно, що тоді виникає питання: навіщо вам може знадобитися свій хостинг? адже є соцмережі, месенджери, великі блогові платформи з аудиторією, лояльною до них і все менше бажає їх залишати заради того, щоб заглянути на ваш сайт?

Навіщо потрібен хостинг?

Повний контроль над інформаційним контекстом. Незважаючи на прогнози, сьогодні аудиторія ще переходить з цих майданчиків на зовнішні ресурси (звичайно, вони при цьому повинні бути обов’язково адаптовані до перегляду з мобільних пристроїв). Створити ж свій не залежить ні від кого сайт ви зможете тільки на окремому хостингу.

Соціальні мережі надають читачам дуже фрагментований контент. Автор в цьому середовищі контролює тільки конкретний матеріал. Все, що навколо-вже не його інформація, на наявність і поведінку якої він не може вплинути. Те ж стосується і популярних блогових майданчиків. На своєму хостингу, своєму «движку» для управління контентом тільки ви вирішуєте, як зв’язати між собою різні сторінки, що буде їх оточувати і як оформити це оточення в єдине гармонійне ціле.

Мультимедійність. Сучасне інформаційне середовище мультимедійне-щоб залучати читача, готувати для нього довгі і красиві матеріали, вам знадобиться цілий арсенал форматів. Більшу частину з них ви не зможете використовувати ні в соціальних мережах, ні в месенджерах. Навіть не кожен блоговий майданчик зможе вам у цьому допомогти.

Захист даних. В умовах, коли питання приватності, зберігання персональних даних стають все більш актуальними, створюючи свій острівець в інтернеті, ви самі визначаєте, де і як будете зберігати свою інформацію.

Коли ми говоримо про послугу хостингу, важливо розуміти, що мова йде не тільки про розміщення веб-сайтів. Хостинг-це просто ваш простір на сервері компанії-провайдера послуги.

Ви можете використовувати його для:

  • зберігання своїх даних. Необов’язково використовувати для цієї мети популярні сервіси від google або microsoft. Ви можете встановити один з движків для організації хмарного сховища на своєму замовленому хостингу. І тільки ви будете вирішувати, таким чином, де територіально будуть знаходитися ці дані і хто буде мати до них доступ.
  • створення закритого професійного або персонального співтовариства за допомогою відповідної cms.
  • майданчики для розміщення різних самостійних веб-додатків – їх призначення може бути абсолютно різноманітним.

Додаток для організації власного хмарного сховища

Таким чином, хостинг — це не тільки основа для інформаційного, мовного ресурсу. Який саме контент, додаток, сервіс ви на ньому розмістите-вирішувати тільки вам.

Види хостингу

Розглянемо два основних види хостингу.1. Віртуальний або shared хостинг. Простий варіант для початківців. Це приблизно як ваша папка на загальному комп’ютері. Зрозуміло, доступ до неї буде тільки у вас, ну, і, зрозуміло, у хостинг-провайдера. Ні у кого більше-поки ви самі його не відкриєте. Зручний тим, що за працездатність цього комп’ютера відповідаєте не ви, а провайдер. Тому якщо щось пішло не так, можна і потрібно звертатися в техпідтримку.

Віртуальний хостинг найчастіше дуже простий в налаштуваннях-в панелі управління всі важливі операції робляться в один клік. З іншого боку, у цього різновиду хостингу є очевидне обмеження на використання ресурсів сервера і взагалі, на доступ до його налаштувань (тільки через техпідтримку).

2. Віртуальний сервер (vps). Це оренда віддаленого сервера (комп’ютера). Переваги та недоліки vps криються у вашій повній самостійності: ви відповідаєте повністю за його працездатність, з іншого боку, володієте свободою в його налаштуваннях і конфігурації.

Параметри хостингу

Обсяг простору на сервері. Так як цілі використання хостингу можуть бути найрізноманітнішими, складно однозначно сказати, скільки місця вам може знадобитися. Початкові тарифи у більшості хостинг-провайдерів починаються з 500 мегабайт. Поширені також пропозиції безлімітного хостингу і гнучкі тарифи, засновані на оплаті тільки за кількість використаних ресурсів.

Обсяг трафіку і навантаження на сервер (shared). Часом вам вдається знайти дуже, на перший погляд, вигідну пропозицію з низькою вартістю початкових тарифів. Але вибравши один з таких, дуже скоро ви можете отримати лист від провайдера з вимогою перейти на більш дорогий варіант розміщення, так як, незважаючи на те, що ви не перевищили квоту за місцем на сервері, ви створили на нього занадто велике навантаження, не передбачену тарифом.

Потужність сервера (vps). У випадку з виділеним сервером при замовленні ви, перш за все, вибираєте його продуктивність — оперативну пам’ять, потужність процесора і т.д. При виборі, зрозуміло, орієнтуючись на свої цілі і завдання, або, простіше, на технічні вимоги конкретного конструктора сайтів. Вони, швидше за все, перераховані на його офіційному сайті або в документації.

Кількість сайтів. На одному хостингу ви можете розмістити одночасно стільки ресурсів, скільки дозволяє вам тариф провайдера (на віртуальному хостингу) або потужність сервера (vps). На віртуальному хостингу обмеження застосовується за рахунок ліміту на створення баз даних (як правило, один сайт — одна база).

Якщо ви не займаєтеся збором і обробкою на своєму сервері даних інших користувачів з російської федерації, територіально він може перебувати в будь-якій точці світу. Відповідно, і замовити його можна у провайдера з будь-якої країни. Якщо ви все-таки збираєтеся зберігати у себе призначені для користувача дані (за зразком соцмереж), то формально за зберігання їх за кордонами рф ресурс може бути заблокований на російській території.

Великої різниці в ціні між російським і зарубіжним хостингом сьогодні немає, навіть, незважаючи на зміну курсу рубля. І дорогі, і дешеві варіанти можна знайти і в росії, і за кордоном.

Зверніть увагу на ряд маркетингових прийомів, пов’язаних з вартістю.

Часто приваблива ціна вказана при варіанті оплати від року і більше, при щомісячному графіку вона може бути істотно вище. Вартість першого періоду (року або місяця) може бути в рази нижче наступних. По суті, це просто знижка для залучення нових клієнтів. Такі знижки можуть бути дуже значними, і стимулюють вас відразу заплатити за кілька місяців, а то й років.

Є пропозиції безкоштовного хостингу, часом, і досить привабливі за параметрами. Але рекомендувати розміщувати по ним будь-які серйозні ресурси ми б не стали. По-перше, швидше за все, ви будете сильно обмежені в плані техпідтримки, по-друге, в цих варіантах ймовірні проблеми зі стабільністю роботи сервера. Нарешті, вас будуть із завидною завзятістю “стимулювати” перейти на платний варіант розміщення. Однак для тестування різних cms і для експериментів безкоштовний хостинг підійде чудово.

Як налаштувати хостинг

Створення аккаунта у провайдера віртуального хостингу-завдання досить просте. Ви вибираєте потрібний тариф, реєструєтеся, оплачуєте зручний для себе період і потрапляєте в панель управління.

Іноді в цей момент, а часом ще й при реєстрації, у вас запитають про наявність домену для аккаунта-чи хочете ви прив’язати до нього свій вже наявний, або прямо зараз зареєструвати новий. При другому варіанті всі налаштування по зв’язуванню хостингу і домену будуть зроблені автоматично, тому для початківців користувачів він краще.

Для подальшої роботи вам також знадобиться ftp-аккаунт і відповідний додаток на комп’ютері — наприклад, популярна безкоштовна filezilla.

Чим зручний віртуальний хостинг – як правило, з панелі управління ви можете в один клік відразу ж встановити цікавить вас додаток — cms, іншими словами, конструктор ресурсу. При цьому він вже буде розташовуватися за обраним вами домену.

Вибір конкретної cms обумовлюється вашими цілями і завданнями — створення сайту( блогу), спільноти або хмарного сховища.

Якщо у списку хостинг-провайдера відсутнійЦікавить додаток, тоді стане в нагоді ваш ftp-аккаунт. Підключившись до сервера через filezilla з його даними, ви можете самостійно закачати (попередньо отримавши з офіційного сайту) установчі файли і далі, дотримуючись інструкції (також — з офіційного сайту), встановити потрібну cms. Як правило, це нескладно і вимагає пройти всього кілька кроків в для введення даних.