Як вибрати насос для свердловини

1-11-2022
Насос для скважины Aquatica (Dongyin) 778401 погружной центробежный 0,37 кВт H 48 м д.80 мм 25 м кабеля

Як вибрати насос для свердловини-професійні рекомендації по підбору

Ніяких сумнівів не викликає той факт, що питна вода, безпосередньо впливає на здоров’я людини і чим вона якісніше, тим більш позитивний ефект вона несе. Апріорі це відомо всім і також відомо, що багата мікроелементами вода, що володіє цілющою силою для організму, йде з надр землі. Але як підняти таку воду на поверхню? адже далеко не скрізь є природні ключі з джерельною водою. Вихід є-це застосування в автономних системах водопостачання свердловинних насосів. Також хочемо вам порекомендувати насоси для свердловини 778401.

Сучасний ринок свердловинних насосів представлений широким асортиментом: ви можете придбати як промислові потужні насоси для свердловини, так і побутові версії, призначені для використання в індивідуальних системах водопостачання заміського будинку і присадибної ділянки. У даній статті ми детально і докладно розповімо про те, як вибрати кращий насос для свердловини.

Свердловинні насоси є незамінним обладнанням в дачних і котеджних селищах, де в наявності вже є свердловини або ж передбачається їх буріння. Замінюючи центральну водопровідну систему, свердловина надає користувачеві ті блага цивілізації, без яких важко уявити сучасне життя: як то прийняття ванни, душа, прання і приготування їжі. Найголовніше, що цієї води вистачить на все і її якість буде відмінною, адже не дарма артезіанська вода по праву вважається найчистішою.

Здавалося б, варто тільки придбати свердловинний насос, і ви відразу стаєте одноосібним володарем високоякісного безперебійного водопостачання. Але, як і було зазначено раніше: сучасний ринок багатий насосами самих різних марок і ще більш різноманітних характеристик. Який насос для свердловини вибрати, який потрібен саме вам і при цьому не прогадати? розглядаючи всі нюанси, ми допоможемо вам зробити професійний вибір, що відповідає всім індивідуальним вимогам і побажанням.

Але перш ніж відповісти на питання, який свердловинний насос вибрати, давайте розглянемо, що являє собою даний агрегат.

Свердловинні насоси-це пристрої витягнутої циліндричної форми, призначені для підйому чистої питної води з свердловин, колодязів і шахт. У своїй більшості вони мають схожу конструкцію, в якій основою служать одно – або трифазні електричні двигуни. У верхній частині насоса розміщено спеціальне кріплення для фіксації троса. Нижня частина оснащена гратами-фільтром – саме тут відбувається водозабір зі свердловини. За родом експлуатації свердловинні насоси постійно знаходяться у воді, тому їх корпус виконаний з матеріалів особливо стійких до впливу корозії. Як правило, це нержавіюча сталь або пластик.

За принципом дії свердловинні насоси діляться на два типи:

  • відцентрові-являють собою всмоктуючий відцентровий механізм, що складається з камери і декількох послідовно розташованих один за одним робочих коліс, число яких може варіюватися від 1 до 4 в залежності від експлуатаційних характеристик моделі. Натиск струменя забезпечується за рахунок обертання коліс, причому кожне наступне колесо збільшує натиск. Одне з головних достоїнств відцентрових насосів — високі робочі характеристики при порівняно компактних розмірах. З переваг також варто відзначити тривалий термін служби і універсальність.
  • усмоктувальні-принцип роботи даних насосів заснований на роботі електромагніту і вібруючого механізму. Викликаючи високочастотні коливання, електромагніт приводить в дію вібратор, який в свою чергу діє на спеціальну мембрану, тим самим ініціюючи роботу поршня. На відміну від відцентрових, усмоктувальні свердловинні насоси коштують значно дешевше, але разом з тим мають набагато меншою продуктивністю. До того ж, при тривалому використанні таких насосів високочастотні коливання поступово руйнують стінки свердловини. Тому оптимальним і недорогим вирішенням питання: “який насос краще для свердловини при нетривалому використанні?”буде придбання всмоктуючого насоса.

Важливо незалежно від моделі і виробника, всі свердловинні насоси дуже чутливі до якості води. У перекачується середовищі не допускається наявність твердих і волокнистих сторонніх включень. Вміст піску не повинен перевищувати 100 мг/м3. В іншому випадку через інтенсивного абразивного впливу агрегат швидко вийде з ладу. Заборонено перекачувати хімічно активні і агресивні склади, горючі і вибухонебезпечні рідини, мінеральні масла і маслосодержащие речовини.

При виборі насоса для свердловини першорядне значення має діаметр джерела води. Якщо покупка агрегату пов’язана з майбутньою появою свердловини на ділянці, то краще заздалегідь подбати про вибір діаметра обсадної труби. Якщо ж насос купується під готову свердловину, необхідно простежити за відповідністю діаметрів труби і свердловинного насоса.