Як вибрати студію веб дизайну

7-4-2021

Якщо ви потрапили в одну з трьох названих категорій і збираєтеся шукати студію, яка розробить сайт вашої мрії, то спершу дайте відповідь для себе на наступні питання:

Яким повинен бути мій майбутній сайт?

Все різноманіття сайтів можна поділити на умовні групи:

сайт-візитка.

Назва говорить сама за себе – це лаконічний сайт з невеликою кількістю сторінок (зазвичай, не більше п’яти), який служить візитною карткою і використовується для розміщення довідкових і контактних даних, реквізитів та іншої інформації. Сайти-візитки рідко монетизуються і практично не потребують унікального дизайну, тому найчастіше створюються . Хочемо порекомендувати почитати про студия веб дизайна Dizz Agency

самостійно

За готовими шаблонами. Суддя також може взятися за розробку сайту-візитки за невелику ціну. Сайти-візитки найбільше підходять малому бізнесу, у якого поки не вистачає контенту для повноцінного корпоративного сайту.

корпоративний сайт.

До цієї групи можна віднести сайти великих компаній, які зацікавлені в тому, щоб максимально повно проінформувати відвідувача про свої продукти і послуги. Основна відмінність від сайту-візитки полягає в тому, що користувач може провести набагато більше часу на корпоративному сайті, а значить структура сайту повинна бути добре продумана для пошуку необхідної інформації.

Корпоративний сайт може не тільки детально познайомити відвідувача з бізнесом компанії та її продуктами, але також спонукати відвідувача до розміщення замовлення, дзвінка або будь-якої іншої дії, яка приведе його до покупки продукту або послуги. Сайти, функції яких зводяться виключно до залучення платять клієнтів, називаються лендінгами.

лендінг

Або лендінг пейдж. Використовується для лідогенераціі, його основне завдання-підштовхнути користувача до дії, яке призведе до покупки, наприклад, зробити дзвінок, залишити заявку або свої контактні дані, зареєструватися в особистому кабінеті і так далі. Для грамотного створення лендінга можуть стати в нагоді спеціальні навички побудови сайту, мотивуючого до вчинення дії. Найчастіше лендінги використовуються інтернет-магазинами для освітлення акцій – в цьому випадку він переадресує відвідувача на основний сайт магазину.

інтернет-магазин

. Ключовою особливістю сайту інтернет-магазину є наявність кошика покупця, а також особистого кабінету користувача в разі більш просунутого функціоналу. Досвід студії в створенні інтернет-магазинів стане в нагоді для створення зручного і конверсійного сайту. Не варто забувати і про seo-оптимізації інтернет-магазину, якщо ви розраховуєте на пошуковий трафік.

інтернет-вітрина

. Для продажу через інтернет зовсім необов’язково створювати магазин-ви можете залишити свої контактні дані (телефон, адреса магазину, сторінку в соц мережах), а також надати користувачеві перелік і докладний опис товарів або послуг у вигляді продуктових сторінок, прайс-листа або, наприклад, меню.

блог.

У зв’язку із зростанням популярності соціальних мереж, багато користувачів вважають за краще вести свої інтернет-щоденники саме там або створювати блоги вручну. Однак, якщо ви серйозно ставитеся до свого захоплення блогінгом, то веб студія допоможе вам розробити сайт з правильною подачею вашого матеріалу, а також підкаже, яким чином найкраще розмістити рекламу на сайті, якщо ви плануєте монетизувати блог по рекламній моделі. Пам’ятайте, що контент – не єдина складова успішного блогу.

Що саме я хочу отримати від студії?

Більшість студій запропонують вам комплексне створення сайту. Можливо, частина робіт ви захочете виконати самостійно або віддати іншим фахівцям.

дизайн сайту

. Це його зовнішній вигляд, зовнішня оболонка, тобто дизайн-проект, за яким сайт буде зверстаний. Дизайн сайту без верстки може знадобитися тим, хто здатний зверстати сайт самостійно.

верстка сайту

. Під створенням сайтів нерідко мають на увазі розробку дизайну і верстку. Веб студії розуміють, що замовники сайтів можуть мати на увазі під дизайном сайту і його повну верстку, тому уточнюють, що саме хоче отримати клієнт.

seo-оптимізація

. Якщо ви розраховуєте на залучення пошукового трафіку, то варто подбати про seo-оптимізації вже на стадії розробки сайту. Пошукові системи yandex і google оцінять ваш сайт по сотням параметрів, в які входять і наявність помилок в коді сайту, швидкість його завантаження, а також прописаних заголовків і описів сторінок сайтів.

копірайтинг

. Найчастіше, замовник знає, який текст він планує розмістити на своєму сайті. Однак, студії в рамках seo-оптимізації можуть відредагувати ваш текст так, щоб він, по-перше, був оптимізований під основні пошукові запити, а по-друге, легко читався і не перевантажував сторінки інформацією.

підтримка та оновлення сайту

. Підтримку сайту може здійснювати як веб студія, так і аутсорсингові компанії, що спеціалізуються на цьому. Постійний моніторинг працездатності сайту необхідний тим, для кого непрацюючий сайт призводить до втрати прибутку.

Також, користувачам важливо бачити, що ваш сайт “живий” і постійно оновлюється. Велика ймовірність, що після запуску сайту вам захочеться додати в нього нові функціональні модулі, нові сторінки і так далі. Особливо це критично для інтернет-магазинів з сезонними акціями і блогам, постійне оновлення яких дозволяє утримувати читацьку аудиторію.

хостинг сайту і домен

. Студія, яка створила сайт із задоволенням придбає для вас доменне ім’я (адреса вашого сайту в інтернеті) і розмістить його на хостингу. Так як веб студії не спеціалізуються на реєстрації доменів і хостингу, то вартість їх послуг з розміщення сайту в інтернеті можуть виявитися вище середньоринкових. Краще самостійно вибрати і підключити домен, а також попросити компанію розмістити сайт на вже обраному хостингу або попросити вихідні файли для самостійного розміщення сайту. Обов’язково уточніть у студії вартість

реєстрації домену

І хостингу і порівняйте з цінами на ринку.

Скільки я готовий заплатити за розробку сайту?

Вартість розробки та підтримки сайту нерозривно пов’язана з його метою. Якщо ваша мета-монетизація сайту, то робота зі студією виправдана, адже над вашим проектом буде працювати ціла команда фахівців вузького профілю, кожен з яких внесе внесок у підвищення конверсійності вашого сайту. Однак, будьте готові до того, що праця кожного з них зажадає гідної оплати.

Якщо ж ви не очікуєте великого доходу від вашого інтернет-проекту, то, можливо, ви захочете

створити сайт власними руками

Або найняти

фрілансера

.

Постарайтеся заздалегідь оцінити ваші майбутні доходи для того, щоб зрозуміти за який термін ви зможете компенсувати передбачувані витрати на створення і просування сайту.

Вибір студії. Бриф. Розрахунок вартості.

Ви розумієте, скільки готові витратити на розробку сайту, і тепер вам необхідно визначити вартість роботи студії.

1.

Для початку, складіть бриф – у вільній формі, але максимально докладно опишіть функціонал свого сайту, загостріть увагу на найбільш важливих для вас моментах. Продумайте і розпишіть в деталях, яким ви бачите свій сайт, поставте себе на місце користувача сайту і визначте дії, які він повинен зробити. Якщо це інтернет-магазин-користувач повинен дійти до покупки, якщо блог – ознайомитися з великою кількістю сторінок і так далі. Продумайте, хто ваша цільова аудиторія, знадобиться особистий кабінет чи ні, чи потрібно підключення платіжних систем. Ви можете описати сценарії поведінки конкретних користувачів і навіть посторінковий опис майбутнього сайту. Чим докладніше бриф, тим вище ймовірність того, що ви отримаєте сайт, на який розраховували.

Якщо ви не знаєте, як описати той чи інший функціонал сайту або його зовнішній вигляд – наведіть приклади схожих сайтів. Перегляньте сайти конкурентів, виділіть моменти, які вам сподобалися і які ви хотіли б частково запозичувати.

2.

Знайдіть фахівців, у чиєму портфоліоЄ сайти, схожі на той, що ви плануєте запустити.

Переконайтеся в тому, що студія вже розробляла схожі проекти і має достатній досвід у створенні подібних сайтів. Досвід роботи зі схожими проектами дозволить компанії уникнути потенційних підводних каменів. Ви отримаєте більш якісний сайт і набагато швидше, ніж у конкурентів без досвіду.

Обов’язково почитайте відгуки про веб студії і відвідайте сайти в портфоліо-подивіться, чи все в них опрацьовано.

3.

Почніть спілкування зі студією. Перш ніж замовити розробку сайту, уточніть, що ви отримаєте – веб дизайн, розроблений сайт, чи будуть налаштовані метрики, чи буде він оптимізований під пошук і мобільні платформи.