Як вибрати виту пару кабель

6-28-2021

Кабелі ethernet постійно оновлюються, щоб збільшити швидкість смуги пропускання і знизити рівень шуму, тому буває складно визначити, який вибрати.  У цій статті ми розберемо відмінності між кручений парою cat5e і cat6, щоб ви могли прийняти обгрунтоване рішення і знайти те, що потрібно саме вам. Детальніше про основні відмінності різних типів кручений пари. 

Що таке кабель категорії 5e?

Кабель cat5e, також відомий як категорія 5e або category 5 enhanced, – це стандарт мережевого кабелю, ратифікований в 1999 році. Cat5e пропонує значно покращену продуктивність у порівнянні зі старим стандартом cat5, включаючи збільшення швидкості до 10 разів і значно більшу здатність долати відстані, не піддаючись впливу перехресних перешкод. Кабелі категорії 5e, як правило, це кручені пари 24-го калібру, що підтримують гігабітні мережі на відстанях між сегментами до 100 метрів. Якщо Ви хочете вибрат виту пару на сайті , тут цена на витую пару найкраща .

Що таке кабель 6 категорії?

Кабель cat6, похідний від категорії 6, з’явився всього через кілька років після 5e. Це стандартний мережевий дріт, який назад сумісний з категоріями 5 / 5e і 3.як і категорія 5e, ці кабелі підтримують сегменти gigabit ethernet до 100 м, але їх також можна використовувати в 10-гігабітних мережах на обмеженій відстані. На початку цього століття кабель 5e зазвичай з’єднував робочі станції, тоді як провід 6 категорії використовувався в якості магістральної інфраструктури від маршрутизатора до комутатора.

Пропускна здатність

Обидві категорії можуть працювати зі швидкістю до 1000 мбіт/с або гігабіт в секунду. Цього цілком достатньо для швидкості більшості інтернет-з’єднань.головна різниця між цими проводами полягає в пропускній здатності. Кабелі cat6 розраховані на робочі частоти до 250 мгц, а категорії 5е тільки до 100 мгц. Це призводить до того, що кабель cat6 може обробляти більше даних одночасно. Подумайте про це як про відмінності між дво-і чотирисмуговим шосе. На обох ви можете рухатися з однаковою швидкістю, але 4-смуговий шосе може одночасно витримати набагато більший трафік.

Швидкість

Оскільки кабелі 6 категорії працюють на частоті більш ніж в два рази вище, вони пропонують швидкість до 10gbase-t або 10-gigabit ethernet, а кабелі 5 категорії тільки до 1gbase-t або 1-gigabit. Ethernet.

Перехресні перешкоди

Обидва стандарти використовують мідні дроти, найчастіше з 4 крученими парами (8 проводів) на провід, відмінність полягає в калібрі кабелю, 6 категорія використовує калібр 23 awg, а 5е 24 awg. American wire gauge (awg) є стандартом сша на розмір провідника, чим більше номер калібру, тим менше його діаметр і тонше провід. У минулому продуктивність 250 мгц, що забезпечується 6 категорією, часто досягалася за рахунок використання в них нейлонових шліців, які екранували кожну з кручених пар, знижуючи перехресні перешкоди, що збільшувало швидкість, але робило кабель жорстким. В даний час кабелі цієї категорії більш гнучкі, з використанням інших роздільників.

Кручена пара категорії 6 передбачає більш суворі вимоги до перехресних перешкод, а також системного шуму. Вона не тільки набагато сильніше знижує перешкоди на найближчому кінці (next) при передачі в порівнянні з сат5е, але і краще справляється з поворотними (rl) і внесеними втратами (il). В результаті отримуємо менше шуму, менше помилок і збільшену швидкість передачі даних.

Максимальна довжина

Обидві категорії пропонують довжину до 100 м на сегмент мережі. Максимально досяжні швидкості ніколи не будуть досягнуті за межами цієї довжини. Це може призвести до повільного або непрацюючого з’єднання, або навіть до його відсутності. Якщо потрібно подолати відстані більше 100 м, сигнал потрібно посилити ретрансляторами або перемикачами.

При використанні 10gbase-t можлива довжина проводу 6 категорії зменшується до 55 м. Після цієї відстані швидкість падає до 1gbase-t. Для використання швидкості 10gbase-t на відстані до 100 метрів, рекомендується використовувати кабель розширеної категорії cat6a.

Візуальні відмінності

У більшості випадків категорія проводу вказується маркуванням на оболонці. Колірних відмінностей немає, але кабелі cat6 в більшості випадків товщі, ніж кабелі cat5e, тому що в них використовуються мідні дроти більшого перетину.

Висновки

При виборі правильного кабелю необхідно враховувати безліч факторів. Яка необхідна швидкість мережі: 100 мбіт/с, 1000 мбіт/с або 10 гбіт / с? яка кількість користувачів? при великій кількості користувачів частота кабелю (мгц) стає важливою. Кабель призначений для використання в приміщенні або на вулиці? кабель повинен бути жорстким або гнучким? чи можливі джерела перешкод? і так далі.

Часто стверджують, що не варто інвестувати в кабелі з більш високою продуктивністю, такі як cat6, оскільки поточне обладнання в мережевій інфраструктурі не вимагає швидкості 10 гбіт/с.але з часом обладнання оновлюється, оновити обладнання набагато простіше, ніж монтувати мережу заново. Різниця в ціні не така велика, і зазвичай рекомендується вибрати більш якісний кабель, таким чином підготувавши мережеву інфраструктуру і її продуктивність до найближчого майбутнього.

Якщо стоїть вибір, де купити виту пару різних категорій, вибирайте надійного постачальника. Компанія “анлан” займає лідируючі позиції на ринку рф з 2007 року. Розумна ціна і європейська якість — те, що відрізняє продукцію компанії від інших організацій.

Копіювання контенту з сайту anlan.ru можливо тільки при вказівці посилання на джерело. © всі права захищені.