Здорове харчування – домашнє харчування

5-1-2018

Війна війною, а обід за розкладом», – сказав прусський король Фрідріх Вільгельм Перший, не уточнивши, яким повинен бути обід. Американські вчені провели дослідження і заповнили прогалину. Пропоную купити http://chiaseed.com.ua/kollagen-pitevoj/c35

Фахівці з Університету штату Вашингтон науково довели, що домашня їжа корисніша їжі з громадського харчування. В основу дослідження лягли створений вченими «індекс здорового харчування», що визначає правильну комбінацію фруктів, овочів та інших елементів у раціоні. В експерименті взяли участь понад 400 осіб. Ті з них, хто хоча б три рази в тиждень повноцінно їли вдома, набрали 67 балів за 100-бальною шкалою індексу.

Обідаючи в міських ресторанах, кафе, людина покладається на знання та навички кухаря. При цьому сам він не має можливості переконатися в натуральності продуктів і калорійності страви. Це призводить до проблем зі здоров’ям, викликаних незбалансованим харчуванням. Частого відвідувача громадського харчування можуть загрожувати ожиріння, діабет та інші захворювання.

У Москві прислухатися до думки вчених непросто: спокуси у вигляді нових кафе і ресторанів підстерігають буквально на кожному кроці, а часу на приготування їжі практично немає. І все-таки варто докласти зусиль, адже це інвестиції в здоров’я.

Втім, існує й виключення в теорії користі домашньої їжі. Стосується воно початківців кулінарів. Щоб домашня їжа була смачною і корисною, необхідно правильно скласти меню. Допомогти в цьому можуть професійна література, спілкування з фахівцями, статті в журналах та інтернеті.

Особливу увагу варто приділити складанню дитячого меню. Існують і готові рішення, можна «списати» у відмінника в цій сфері. Мова йде про школах і дитячих садах столиць. У цих установах за якістю харчування ретельно стежать: враховують співвідношення білків, жирів і вуглеводів, використовують оптимальний набір продуктів. В ідеалі складати меню для дитини стоїть за образом і подобою шкільного або дитсадівського. На щастя, столичні дитячі установи не приховують переліку страв і навіть запрошують батьків на дегустації.

Більше того, добре б і дорослому харчуватися з цього меню, звичайно, з поправкою на розміри порцій. І не варто забувати, що торт або печиво чи можна назвати здоровою їжею, навіть якщо вони приготовані в домашніх умовах.