Intel переманила провідного розробника графічних процесорів amd

14

Наприкінці вересня до intel приєднався розробник графічних процесорів amd вініт гоель (vineet goel). Компанія підтвердила ресурсу crn факт переходу гоеля, який зайняв пост віце-президента і генерального менеджера групи xe architecture and ip engineering group. Гоель підпорядковується безпосередньо радже кодурі( raja koduri), ветерану amd, який очолив в intel розробку дискретних графічних процесорів.

Представник intel розповів ресурсу crn, що гоель очолив команду фахівців, що займаються розробкою архітектури, проектуванням і верифікацією дорожньої карти intel xe, що включає функціональні елементи, що відповідають за обробку графіки і мультимедіа, а також вивід зображення на дисплей, які будуть використовуватися в майбутніх графічних продуктах (gpu) компанії.

Гоель раніше був корпоративним віце-президентом з архітектури графічних процесорів в amd, де він керував групою, що займалася розробкою архітектури gpu, проходячи шлях від концепції до готового рішення для всіх сімейств gpu компанії. Сюди входять продукти в таких сегментах, як мобільні пристрої, консолі і пк, а також сервери для високопродуктивних обчислень. Його команда також працювала над gpu для apu amd.

До amd гоель займав пост директора з архітектури графічних процесорів qualcomm, де він керував розробкою архітектури мобільних gpu сімейства adreno. Гоель отримав докторську ступінь з інформатики в університеті центральної флориди, а також ступінь магістра технічних наук в галузі системної науки і автоматизації в індійському інституті науки в бангалорі і ступінь магістра ділового адміністрування в роллінз-коледжі у флориді. Гоель є автором 57 зареєстрованих патентів (ще дев’ять знаходяться на розгляді патентного бюро). Його роботи по темі» комп’ютерна графіка ” були опубліковані в 15 наукових журналах і збірниках.

Поява нового співробітника такого рівня в intel пов’язано з тим, що генеральний директор компанії пет гелсінгер (pat gelsinger) пообіцяв кинути виклик nvidia, лідеру ринку графічних процесорів. Intel планує представити дискретні графічні процесори для ігрового ринку пк в наступному році. За ними піде довгоочікуваний графічний процесор ponte vecchio для високопродуктивних обчислень і штучного інтелекту.

Віце-президент компанії microway по роботі зі стратегічними клієнтами еліот ешельман (eliot eshelman), партнера intel, повідомив crn, що графічні процесори intel ponte vecchio, ймовірно, матимуть ті ж функції, що і графічні процесори nvidia і amd в області високопродуктивних обчислень. За його словами, головне питання полягає в тому, чи зможе intel подолати проблеми, з якими вона раніше стикалася в прискорювачах з уже знятим з виробництва чіпом xeon phi, і для цього буде потрібно, щоб виробник мікросхем досяг успіху в програмному забезпеченні і підтримці користувачів.