5 причин, за якими я купив блок живлення на 750 ват для бюджетного комп’ютера

10

Мій старий блок живлення, прослужив мені вірою і правдою чотири роки, згорів цього літа, не переживши спеки в 30-32 градуси в кімнаті. Чотири роки – не такий вже й великий термін для блоку живлення, але мій працював цілодобово майже два роки, переживши два буму майнінг, один з яких – лише частково. На щастя, ніяких феєрверків і згорілих комплектуючих, як це часто буває при поломці блоків живлення, не було, він просто не включився і я став шукати йому надійну заміну. І ось якими критеріями я керувався.

Енергоспоживання нового “заліза” все зростає

Реклама

Першою думкою було взяти бюджетну модель, адже енергоспоживання мого комп’ютера зараз не дотягує і до 120 ват при повному завантаженні. У цьому заслуга ryzen 5 1600 , що працює на зниженій напрузі, але головний внесок в економію електрики вносить geforce gt 1030 з мізерним енергоспоживанням в 30 ват. Але бюджетна модель бп ставить хрест на апгрейді на сучасне залізо, яке стає все більш ненажерливим. І відеокарти на архітектурі nvidia ampere, і нові процесори intel rocket lake і alder lake споживають електрики набагато більше минулих поколінь.

Купувати блок живлення на 600-650 ват економічно невигідно

Я визначив для себе приблизний діапазон потужності блоку живлення в 600-650 ватт, який не буде обмежувати нове залізо середнього рівня. Але почавши вивчати пропозиції магазинів, я помітив, що різниця між якісними моделями на 600-650 ват і 700-750 ват іноді становить менше 1000 рублів. А зайві 100-150 ват дозволять досить багато, про що я розповім нижче.

Наприклад, поставити додаткову відеокарту для майнінг, якщо, звичайно, зважитися купити її. У цьому бумі майнінг “мій поїзд пішов”, і я не ризикну витрачати на відеокарту ціну, порівнянну з вартістю цілого пк, але до наступного буму можна спробувати купити другу відеокарту за доступною ціною, помайнити на ній і продати за хорошою ціною. Подібний “фінт” мені вдалося зробити в 2017 році. Блок живлення на 750 ват легко дозволить поставити в пк пару досить продуктивних відеокарт і майні на них, і потім продати одну за непотрібністю.

Недовантажений блок живлення працює тихо і не гріється

Блок живлення на 750 ват в зв’язці з середніми по продуктивності комплектуючими буде завантажений добре якщо на 40%, що дасть низькі йому температури і низькі обороти вентилятора. А холодний блок живлення працює довго, адже головне, що старіє в ньому – електролітичні конденсатори, які не люблять високу температуру.

Потужний блок живлення не обмежує майбутній апгрейд

Реклама

Звичайно, покупка блоку живлення потужністю 750 ват для пк з ryzen 5 1600 і geforce gt 1030 – це, м’яко кажучи, дуже дивно, якщо тільки не враховувати майбутній апгрейд, під який береться цей блок живлення. Я чекаю зниження цін на відеокарти, яке обов’язково відбудеться після завершення буму майнінг і візьму відеокарту рівня geforce rtx 3070 і процесор ryzen 7 5800x або аналог від intel, наприклад, core i7-10700k , і залишуся на цьому “залозі” надовго.

Тепер можна поговорити про мінуси, а вони теж є, як і при покупці будь-якого “заліза”.

Ціна досить висока

Реклама

Пора сказати про модель, яку я купив. Це chieftec chieftronic powerplay 750w [gpu-750fc] потужністю в 750 ват і обійшовся він мені в 8000 рублів. Це якісний бж” середнячок ” з сертифікатом 80 plus gold і офіційною гарантією chieftec терміном 5 років. Блок живлення має непогану платформу gpr (g) розробки channel well technology і японські конденсатори nippon chemi-con. Блок живлення дуже тихий ,адже вентилятор в chieftec chieftronic powerplay 750w [gpu-750fc] до навантаження в 70% обертається всього при 700 оборотах в хвилину. А можна і перевести його в напівпасивний режим, при якому він буде стартувати при навантаженні в 40% і вище.

Модель з потужністю в 650 ват – chieftec chieftronic powerplay 650w [gpu-650fc] , коштує в регарді всього лише на 710 рублів дешевше. Я вирішив, що простіше доплатити до 750 ватної моделі, а брати під сучасне потужне “залізо” блок живлення потужністю нижче 650 ват не варто. Я довгий час користувався бюджетними моделями, гріються і гудуть вже при навантаженні в 250 ват, і вирішив взяти якісний пристрій.

Блок живлення великої потужності працює не в кращому діапазоні ккд при низькому завантаженні

Один з мінусів використання блоків живлення великої потужності – не найкращий ккд при невеликому завантаженні. Судячи з відгуків, ккд chieftec chieftronic powerplay 750w [gpu-750fc] доходить до 90% при завантаженні на 20 і 50%, а ось при завантаженні на 10% – всього до 84%. Але поки електрика коштує у нас не так дорого, щоб переживати через це.

Більш високий поріг спрацьовування захисту від короткого замикання

Захист потужного блоку живлення може спрацювати не відразу, прийнявши коротке замикання за сплеск навантаження і “випалити” систему живлення відеокарти або материнської плати. Але такий сценарій вкрай рідкісний і, думаю, особливо побоюватися такої події не варто.

Підсумки

На цьому мінуси використання надмірно потужного блоку живлення закінчуються. Я вважаю, що плюси переважують, а доплата в три-чотири тисячі рублів в порівнянні з бюджетними моделями себе виправдовує. Адже блок живлення ми беремо на кілька років і він може пережити кілька апгрейдів, до того ж від нього залежить життя комплектуючих. А три-чотири тисячі рублів на тлі диких цін на відеокарти просто виглядають краплею в морі.