Голландські криміналісти зламали систему зберігання даних електромобілів tesla і знайшли там багато цікавого

31

Команда голландських криміналістів зламала систему зберігання даних електромобілів tesla, що відкрило доступ до величезної кількості інформації, що збирається машиною в процесі роботи. Ця інформація може виявитися корисною при розслідуванні автомобільних аварій, пише the verge.

Джерело зображення: reuters

Не секрет, що електромобілі tesla записують інформацію про поведінку своїх власників за кермом. Ці дані дозволяють удосконалювати електронну системи допомоги водієві, які в компанії називають «автопілотом» (autopilot) і системою «повністю автономного водіння» (full self-driving), а також можуть представляти цінність для фахівців, що займаються розслідуваннями автомобільних аварій. Однак голландські слідчі з нідерландського інституту судової експертизи (nfi) з’ясували, що комп’ютер електромобіля зберігає набагато більше інформації, ніж передбачалося. Зокрема, в базу даних записується інформація про швидкість електромобіля, положення педалі акселератора, куті повороту рульового колеса і використанні гальм. Деякі з цих даних можуть зберігатися рік.

Криміналісти досліджували аварію за участю електромобіля tesla, в який в’їхав інший автомобіль після того, як автопілот tesla несподіваного загальмував. Але замість того, щоб звернутися безпосередньо в tesla для запиту потрібної інформації, записаної бортовим комп’ютером електромобіля, голландські експерти вирішили вдатися до зворотного інжинірингу, щоб розібратися в роботі системи зберігання даних самостійно і «об’єктивно оцінити отримані дані».

” ці дані містять велику інформацію для судово-медичних експертів і аналітиків дорожньо-транспортних пригод. Вона може допомогти в розслідуванні кримінальної справи після дтп зі смертельними наслідками”, – коментує френсіс хоогендік (francis hoogendijk), фахівець нідерландського інституту судової експертизи.

Фахівці nfi відзначили, що хоча в минулому tesla надавала дані за запитом голландського уряду, багато відомостей, які могли б виявитися корисними в розслідуваннях, упускалися. “tesla надає тільки певний набір запитуваних даних, прив’язаний до конкретного часу, в той час як в логах комп’ютера міститься більш детальна інформація» — йдеться в звіті фахівців nfi.

Tesla шифрує свої дані, щоб захистити їх від конкуруючих виробників. Власники електромобілів tesla можуть запросити у компанії свої дані, в тому числі записи з камер після аварії. Автопілот електромобілів також може працювати в так званому “тіньовому режимі”. У цьому випадку він не керує автомобілем, але дозволяє бортовому комп’ютеру збирати статичні дані про хибнопозитивних і помилково негативні дії. Іншими словами, автомобіль реєструє події спрацьовування тієї чи іншої системи автопілота, що дозволяє інженерам компанії дізнаватися, чи зміг би автопілот уникнути аварії в тому чи іншому випадку, якби вона сталася.

Слідчі з нідерландів сподіваються, що компанія tesla надалі надаватиме ширший спектр інформації для слідчих.

«автомобілі вже стали більше схожі на інші цифрові продукти з можливістю запису і зберігання важливої інформації, ніж звичайні машини. Було б добре, якби ці дані ставали доступними для слідчих. Тепер ми знаємо, яку більш конкретну інформацію можна отримати від tesla для встановлення причини аварії”, – розповіли в інституті.

У tesla звіт nfi ніяк не прокоментували.