Як зменшити розмір файлу jpg: 4 простих способи

101

Самим впізнаваним «графічним» форматом, з яким успішно працюють всі операційні системи, девайси і додатки, є jpg. Він добре стискає дані, тому файли jpeg зазвичай мають незначну “вагу” (мб або гб). Але як би якісно не виконувалося стиснення, а при високих характеристиках зображення величина цифрового об’єкта буде суттєвою. А це ускладнює і передачу файлу, і його зберігання, і роботу з ним. Проблеми вирішуються за допомогою зменшення його розміру. З’ясуємо, що необхідно зробити, щоб зменшити розмір файлу jpg, і чи матиме ця операція наслідки.

Способи зменшити розмір даних у форматі jpg

Застосовуване до графічних об’єктів слово «розмір» має два значення — габарити зображення в пікселях (ширина і висота) і обсяг в мб, гб. Звідси і два способи зменшити габарити графічного об’єкта:

фізичний метод зменшення габаритів самої картинки. Припустимо, у користувача є зображення з розміром в пікселях 1024 x 768. Це велика картинка, але її можна фізично «урізати» за допомогою вбудованих в windows 10 сервісів або сторонніх програм. Метод дозволяє видалити не несуть важливої інформації пікселі (зазвичай це фон), вирізавши тільки важливу область. Ширина і висота зображення в пікселях стає менше, наприклад, 650х370,а якість зберігається.

стиснення файлу технічно складний процес зниження “ваги” картинки (мб або гб), при якому велика ймовірність втрати якості зображення. Механізм стиснення (квантування) діє так — знаходить однакові або близькі за характеристиками зони і заміщає їх своєрідним еталоном. Наприклад, зображення має 23 однакових за кольором пікселя. При стисненні вони замінюються на один великий» усереднений ” піксель. Через це на фото з’являються розмиті і нечіткі області, ефекти переходів і інші дефекти.

Якщо зображення має велике число схожих пікселів, то процес стиснення кадру буде якісним (тобто «вага» фото в 4 гб, наприклад, скоротиться до 1.3 гб). Але при цьому якість самої картинки стане дуже низьким. Якщо ж однакових пікселів мало, то «вага» фото фактично не зменшиться, але зате і якість не постраждає.

важливо! для редагування розмірів файлу існує безліч програмних продуктів. Але більшість сайтів в мережі інтернет пропонує користувачам використовувати paint. Функціонал вбудованого в windows 10 інструменту занадто малий і неефективний, щоб виконати редагування якісно. Тому краще paint не використовувати. Існують інші способи.

Photoshop-кращий інструмент для роботи з графікою

Програмний продукт розрахований на досвідчених користувачів, але такі прості завдання як зменшення розміру картинки у форматі jpg може з його допомогою виконати і новачок. Програму потрібно завантажити в мережі і встановити на пк. Інсталяція софта стандартна. Після установки комп’ютер краще перезавантажити. Далі для стиснення розміру jpg потрібно діяти так:

 1. запустити photoshop;
 2. в меню «файл» (file) вибрати «відкрити» (open);
 3. вказати шлях до файлу, з яким належить працювати;
 4. натиснути “відкрити” (open);
 5. перейти у вкладку “зображення” (image);
 6. зі списку вибрати “розмір зображення” (size image);
 7. у новому вікні в самому верхньому блоці змінити значення вручну;
 8. натиснути “ок”.

Потім виконати збереження об’єкта. За допомогою photoshop можна зменшити і вагу файлу. Процедура виконується також

 1. в меню ” файл “(file) вибрати “зберегти для web” (save for web);
 2. у новому вікні вибрати в горизонтальній панелі 2 або 4 варіанти;
 3. визначитися з варіантом стиснення за якістю зображення;
 4. виділити його, клікнувши мишею;
 5. натиснути «зберегти» (save).

важливо! часто потрібно зменшити і фізичний розмір, і вагу об’єкта. Тоді рекомендується починати з другої інструкції для photoshop. У вікні вибору кращого варіанту знизу праворуч є блок і для редагування ширини, висоти картинки.

Стиснення за допомогою програми caesium

Простішою, але менш функціональною програмкою є caesium. Вона стандартним чином встановлюється на пк і має дуже доброзичливий інтерфейс. Щоб відредагувати об’єкт, запускають програмний продукт, виконують наступні дії:

Завантажуємо інсталяційний файл софіційного сайту:

 1. перетягнути зображення, які потрібно стиснути в білу область інтерфейсу програми;
 2. вибрати шлях для збереження стиснутих об’єктів;
 3. натиснути на кнопку ” виконати стиснення!»;
 4. фотографії автоматичний зберігатися по обраному шляху.

Дана програма зберігає пропорції зображення, тому додаткових операцій з редагування робити не потрібно.

File optimizer-одночасне стиснення декількох фотографій

Це теж інсталяційний файл. Його доведеться завантажити і встановити на пк. Інсталяція стандартна. Програмка з максимально простим функціоналом, але англомовним інтерфейсом. Використовують її так:

 1. запустити file optimizer;
 2. вибрати меню file і перейти по add files;
 3. вказати шлях до об’єкта або об’єктів;
 4. після їх додавання в центральний блок, перейти в меню optimizer;
 5. вибрати зі списку optimizer all files;
 6. почекати поки процес завершитися.

Утиліта зручна тим, що дозволяє одночасно оптимізувати розміри відразу декількох файлів. Чим їх більше включено в процес, тим він довше триває.

Зручні онлайн-сервіси

На просторах інтернет можна зустріти безліч ресурсів, що стискають фото і картинки в форматі jpeg в режимі онлайн. Але довіряти варто не всім, оскільки дійсно якісно (зі збереженням чіткості малюнка) цю процедуру виконують лише деякі. Серед них:

 • tinyjpg.com;
 • compressjpeg.com/ru;
 • iloveimg.com/ru/compress-image/compress-jpg.

Найбільш просунутим і зручним для початківців редакторів буде перший в списку ресурс. У нього англомовний інтерфейс, але інтуїтивно-зрозуміла робоча панель, тому складнощів не виникне. Все, що потрібно зробити, – натиснути на іконку завантаження поруч з пандою і дочекатися стиснення. На цьому ресурсі процедура виконується зі збереженням якості зображення.

Який же із способів вибрати? все залежить від подальших дій і частоти виконання даної операції. Якщо стиснення проводиться часто, тоді має сенс встановити потужну програму з великим функціоналом для редагування зображень. В іншому випадку навантажувати ос зайвими програмними продуктами, які в кінцевому підсумку займуть весь вільний простір жорсткого диска, не варто.